Görüş Bildir

Amatör balıkçıların Kızılırmak’ta tehlikeli balık avı

Anasayfa » genel »
2017-07-31 11:53:52 Tarihinde eklendi

SİVAS'TA TÜRKİYE'NİN EN UZUN NEHRİ OLAN KIZILIRMAK'TA OLTA BALIKÇILIĞI YAPAN AMATÖR BALIKÇILAR TEHLİKEYE ALDIRIŞ ETMEDEN BALIK TUTUYOR.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Amatör balıkçıların Kızılırmak’ta tehlikeli balık avı
Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’ta olta balıkçılığı yapan amatör balıkçılar tehlikeye aldırış etmeden balık tutuyor.
Sivas’ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ’dan doğan ve Karadeniz’e dökülen Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’a havaların ısınmasıyla birlikte amatör balıkçılar akın etti. Tehlikeye aldırış etmeden kayaların üzerinde de balık avlayan amatör balıkçılar hafta sonlarını burada geçiriyor. Olta ve serpme yöntemiyle balık avlayan amatör balıkçılar stres atmak için Kızılırmak’a geldiklerini söylüyor.
Amatör balıkçılardan Nurettin Aslan, iş çıkışının ardından Kızılırmak’a balık avlamaya geldiğini ifade ederek, balık avlamanın keyifli olduğunu söyledi. Çocukları ile Kızılırmak’a gelerek balık tutan Ünal Taçyıldız ise balık tutmaya stresini atmak için geldiğini vurgulayarak akşam saatlerinden itibaren daha çok balık çıktığını belirtti.
Kızılırmak’ta geçtiğimiz yıllarda balık tutarken bazı kişilerin suya düşüp akıntıya kapılması sonucu ölümlü olaylar yaşanmıştı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler