Görüş Bildir

Ülker Nissin Yıldız tesislerini, Oba Makarna devraldı

Anasayfa » ekonomi »
2017-07-29 11:07:35 Tarihinde eklendi

NİSSİN YILDIZ ŞİRKETİNİN SAKARYA'NIN HENDEK İLÇESİNDE BULUNAN PİYALE MAKARNAYA AİT OLAN İRMİK VE UN ÜRETİM TESİSLERİNİ, OBA MAKARNA DEVRALDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ülker Nissin Yıldız tesislerini, Oba Makarna devraldı
Nissin Yıldız şirketinin Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Piyale makarnaya ait olan irmik ve un üretim tesislerini, Oba Makarna devraldı.
Oba Makarna CEO’su Alpaslan Özgüçlü, satın aldıkları tesislerin günlük 300 ton makarna ve 200 ton un üretim kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Özgüçlü, Yeni alınan tesislere 25 milyon Euro’luk ek yatırım planladıklarını belirterek, “Şu anda günlük bin 100 ton üretim kapasitesi ile faaliyet gösteriyor. Devraldığımız tesislerle birlikte günlük makarna üretim kapasitemiz bin 400 tona çıkacak. Planladığımız 25 milyon Euro’luk ek yatırımlarla birlikte günlük bin 800 ton makarna üretim kapasitesine ulaşacağız” dedi.
Adapazarı’ndaki tesislerin devreye alınması ile üretim artışının yanında, hem iç pazarda hem de dış pazarlarda önemli avantajları elde edileceğini vurgulayan Özgüçlü, “55 bin metrekare alana kurulu ve 25 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni tesisimiz nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu Marmara ve Ege bölgesine çok yakın bir konumda bulunuyor. Her iki bölgede de çok yaygın bir satış ağımız var. Hem limana, hem de iç pazara yakın olan Adapazarı’ndaki tesislerin devreye alınması ile birlikte Marmara ve Ege bölgeleri için nakliyede önemli avantaj elde edeceğiz. Bu durum iç pazarda gücümüzü artıracak” şeklinde ifade etti.
Oba Makarna, satın aldığı fabrikada un üretimine de başlayacak.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler