Görüş Bildir

Sandıklı’daki iyi tarım yapan termal seracılardan Prof. Dr. Canan Karatay’a tepki

Anasayfa » ekonomi »
2017-07-14 16:59:20 Tarihinde eklendi

AFYONKARAHİSAR’IN SANDIKLI İLÇESİ KAPLICALAR BÖLGESİNDE BULUNAN SERACILAR, MEDYADA SIK SIK SERA DOMATESLERİNİ ELEŞTİREN PROF. DR. CANAN KARATAY’A TEPKİ GÖSTERDİLER.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Sandıklı’daki iyi tarım yapan termal seracılardan Prof. Dr. Canan Karatay’a tepki
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Kaplıcalar bölgesinde bulunan seracılar, medyada sık sık sera domateslerini eleştiren Prof. Dr. Canan Karatay’a tepki gösterdiler.
Konu ile ilgili açıklama yapan ziraat mühendisi Yasin Karaca, bölgede bulunan 13 seradaki yaklaşık 500 metrekarede iyi tarım uygulaması yapıldığını anlattı. Karaca, "Seramızda şubat ayında başlayan üretim aralık ayına kadar sürüyor. Üretimimiz biyolojik tarım yapılıyor. Bu seramızda zirai ilaç kullanmıyoruz demek. Onun yerine zararlı böcekleri faydalı böceklere teslim ediyoruz. Bambus arısı yöntemini kullanıyoruz. Halkımız şunu bilsin ki termal seralarda horman diye bir şey söz konusu değildir. Tamamen doğal Bambus arıları ile üretim yapılmaktadır. Gönül rahatlığı ile sera domatesini tüketebilirler. Bütün seralar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimine tabidir. Hal böyle iken son zamanlarda Prof. Dr. Canan Karatay sadece Prof. titrine dayanarak uzmanı olmadığı sektörümüzü medyada eleştirmektedir. Bu yaklaşımı kınıyoruz" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri