Görüş Bildir

Dünyanın “en lezzetli” levrekleri reyonlarda

Anasayfa » ekonomi »
2017-07-28 17:19:04 Tarihinde eklendi

CARREFOURSA, LEVREKLERİ ULUSLARARASI TAT VE KALİTE ENSTİTÜSÜ (ITQI) TARAFINDAN “DÜNYANIN EN LEZZETLİ BALIĞI” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLEN SÜRSAN SU ÜRÜNLERİ'NİN ÖDÜLLÜ LEVREKLERİNİ MARKETLERİNDE TÜKETİCİLERE ULAŞIYOR.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Dünyanın “en lezzetli” levrekleri reyonlarda
CarrefourSA, levrekleri Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından “Dünyanın En Lezzetli Balığı” ödülüne layık görülen Sürsan Su Ürünleri’nin ödüllü levreklerini marketlerinde tüketicilere ulaşıyor.
Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA, tüketicilere her mevsim taze balık sunmak amacıyla hayata geçirdiği yatırımlara ek olarak iş birlikleriyle de bu alandaki atılımını sürdürüyor. Hayata geçirdiği “Su Ürünleri Platformu” ile yenilediği tedarik zinciri ve lojistik süreçleri sayesinde sezonda 80-85 ve sezon dışında da 60’a yakın farklı balık çeşidini tüketicileriyle buluşturan market zinciri, levreği Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından “dünyanın en lezzetli balığı” seçilen Sürsan Su Ürünleri ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında tadı tescillenen levrekler reyonlarda tüketicilerle buluşuyor.

Balık unu ve balık yağı üretiminden “en lezzetli” levrek ve çipuralara
Karadeniz Bölgesi’nin ilk balık unu ve balık yağı üreticisi olarak kurulan, Samsun, Sinop ve Rize’de fabrikaları bulunan Sürsan Su Ürünleri, aradan geçen 30 yılın ardından Bodrum’da 9 alanda yılda 9 bin 300 ton balık üretimi kapasitesiyle Türkiye’nin ikinci büyük balık ihracatçısı olarak faaliyet gösteriyor. Bodrum Güllük’te 2 bin metrekare alana sahip balık işleme ve paketleme tesisinde balıklarını işleyen firma, üretiminin yüzde 70’ini başta İngiltere olmak üzere Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’a ihraç ediyor. Türkiye’de özenle üretilen levrekler, Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından Haziran ayında Brüksel’de düzenlenen törenle “Dünyanın En Lezzetli Balığı” olarak ödüllendirildi.

“Hedefimiz, tüketicilerimize her gün taze balık ulaştırmak”
Firma olarak her mevsim tüketicilere çeşidi bol ve taze bir şekilde balık ulaştırmak için hem yatırımlar gerçekleştirdiklerini hem de iş birliklerine imza attıklarını belirten CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece, şunları dile getirdi:
“Üç tarafı denizlerle çevirili olan ancak dört farklı denize sahip olan ülkemizde kişi başı balık tüketimi yıllık ortalama 6 kilogram seviyesindeyken Avrupa’da bu oran 20 kilogram civarında. Balık üreten bir ülke olarak balık tüketimini artırabilmenin yolu 12 ay boyunca sürdürülebilir üretimden geçiyor. Bu çerçevede balıkları av sezonunun açılmasıyla birlikte kış aylarında denizlerden, yaz mevsiminde yasal mevzuatlar ve tazelik kriterleri çerçevesinde İzmir’den Bodrum’a kadar olan alandaki çiftliklerden reyonlarımıza taşıyoruz. Kurduğumuz Su Ürünleri Platformu ile sezonda 80-85 ve sezon dışında da 60’a yakın balık çeşidini tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Bununla yetinmeyerek lezzeti ITQI tarafından tescillenen levreklerin üreticisi Sürsan Su Ürünleri’yle bir iş birliğine imza atarak marketlerimizi bu levreklerin Türkiye’deki tek satış noktası haline getirdik. Balık konusunda yalnızca üretim veya tedarik konusunda değil, tüketici taleplerine kulak verip evinde balık pişiremeyenleri ya da pişirmeye üşenenleri de düşünerek marketlerimizde seçtikleri balıkları ayıklama, temizleme, pişirme ve paketleme hizmetleri vermeye başladık. Gerek yatırımlar, gerekse iş birlikleri ile balığın 12 ay boyunca tüketilmesini sağlamak ve Türkiye’deki balık kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak istiyoruz."
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri