Görüş Bildir

Saç ektirenlere güneş uyarısı

Anasayfa » yerel »
2017-06-13 11:44:55 Tarihinde eklendi

SAÇ EKİM BİRİMİ KOORDİNATÖRÜ YASEMİN GÜLGÖR, SAÇ EKİMİ YAPTIRAN HASTALARIN YAZIN UYMALARI GEREKEN KURALLARI ANLATARAK, "YAZ AYLARINDA YAPILAN SAÇ EKİMLERİNDE HASTALAR İLK 15 GÜN DİREKT GÜNEŞ IŞINLARINA MARUZ KALMAMALIDIR" DEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Saç ektirenlere güneş uyarısı
Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç ekimi yaptıran hastaların yazın uymaları gereken kuralları anlatarak, "Yaz aylarında yapılan saç ekimlerinde hastalar ilk 15 gün direkt güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır" dedi.
Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç ekimi sonrası dikkat edilecek hususları anlattı. Gülgör, operasyon sonrası 3 ile 4 arasında günlük yaşama dönülebileceğini ifade ederek, "Saç ekiminin sağlığı açısından bu uyarıların dikkate alınması gerekmektedir. Operasyon sonrası 3 ila 4 günlük içerisinde günlük hayata dönmek mümkündür. Eğer saç ektiren kişi tozlu bir ortamda çalışıyorsa 10 gün istirahat etmelidir. Yaz aylarında yapılan saç ekimlerinde hastalar ilk 15 gün direkt güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Şapka 15 gün sonra takılabilir. Bu yüzden kişi denize ve havuza gittiğinde şapka ile dolaşarak kendisini koruma altına alabilir” dedi.
Saç ekimi yaptıran hastaları denize ve havuza girdikten sonra duş alıp serin bir ortama geçmelerini önerdiklerini anlatan Gülgör, “Güneş kremlerini de kullanabilir. Sıcaklardan dolayı sık sık duş ihtiyacı duyacağından hastalar şampuan kullanmadan duş alabilirler. Şampuanı 2 veya 3 günde bir kullanılmasını öneriyoruz. Saç kökleri oldukça hassastır. Bu yüzden ilk 15 gün ekim yapılan saçlarımızı darbelerden de korumalıyız” diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri