Görüş Bildir

Aksaray’da Akupunktur tedavisine yoğun ilgi

Anasayfa » yerel »
2017-06-19 14:44:12 Tarihinde eklendi

AKSARAY EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE ‘TAMAMLAYICI TIP UYGULAMASI’ OLARAK AÇILAN AKUPUNKTUR POLİKLİNİĞİNE VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖSTERİLİYOR.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Aksaray’da Akupunktur tedavisine yoğun ilgi
Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ‘tamamlayıcı tıp uygulaması’ olarak açılan Akupunktur polikliniğine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
Hastanede hijyenik ortamda gerçekleştirilen akupunktur polikliniğine, yoğun başvuru nedeniyle hastalar randevulu olarak kabul edilmeye başlandı. Mart 2017 tarihinde açılan Akupunktur polikliniğine hastalar genelde sigara bıraktırma, zayıflama ve migren ağrılarını dindirmek amacıyla başvuruyorlar.
Hastalardan olumlu geri dönüşler olduğunu söyleyen, Akupunktur ve Anestezi Uzmanı Dr. Onur Karaca, “Akupunkturu hastanede hijyenik ortamda, romatizmal hastalıklar, nörolojik hastalıklar, solunum yolları hastalıkları, kalp damar hastalıkları, kulak hastalıkları, ruhsal hastalıklar, ürogenital sistem hastalıkları ve gastrointenstinal sistem hastalıklarında tamamlayıcı tıp tedavisi olarak uyguluyoruz. Hastalarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Polikliniğe başvuran hasta sayısı her geçen gün artmaktadır. SGK, akupunktur tedavisini karşılamadığı için hastalarımız, 50 lira ödeyerek, akupunktur tedavisinden faydalanıyorlar” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri