Görüş Bildir

Somalı işçilerden ’maaş alamıyoruz’ iddiası

Anasayfa » genel »
2017-06-28 14:59:57 Tarihinde eklendi

MANİSA'NIN SOMA İLÇESİNDE, MAAŞLARINI ALAMADIKLARI İDDİASIYLA TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ (TKİ) EGE LİNYİTLERİ İŞLETMESİ (ELİ) ÖNÜNDE TOPLANAN, MADEN SAHALARINDA ÇALIŞAN KAMYON ŞOFÖRLERİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Somalı işçilerden ’maaş alamıyoruz’ iddiası
Manisa’nın Soma ilçesinde, maaşlarını alamadıkları iddiasıyla Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Ege Linyitleri İşletmesi (ELİ) önünde toplanan, maden sahalarında çalışan kamyon şoförleri basın açıklaması yaptı.
Manisa’nın Soma ilçesinde 3 aydan bu yana maaşlarını alamadıklarını iddia eden maden sahalarında özel bir şirkete bağlı olarak kamyon şoförü ve iş makinesi operatörü olarak çalışan 65’e yakın işçi, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Ege Linyitleri İşletmesi (ELİ) önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Dekabaj işinde çalıştıklarını belirterek üç aydan bu yana maaş alamadıklarını kaydeden işçiler, şirketin ne maaşlarını ne de çıkış verdiğini belirterek mağdur durumda olduklarını kaydettiler. İşçilerden Enver Doğan, "Maden sahasında dekabaj işi yapıyoruz. Bayramda maaş alamadık. Öncesinde 3 aydan bu yana maaş alamıyoruz. Çalıştığımız firma Azerbaycan kökenli bir firma. Bir an önce sıkıntılarımızın giderilmesini istiyoruz" dedi.
Bir diğer işçi Bayram Çetin ise "3 aydır maaş alamıyoruz. Şu anda hepimiz boştayız. Ama tazminat ödememek için çıkışımızı da vermiyorlar. Mağduruz. Devletin de bu durumdan bilgisi var ancak henüz bir sonuç alınamadı. Bize ya çıkış versinler ya da paramızı versinler" dedi.
İşçiler yaptıkları eylemin ardından olaysız şekilde dağıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler