Görüş Bildir

Gençlik ve Spor Konfederasyonundan Arap Birliğine çağrı

Anasayfa » genel »
2017-06-28 14:32:20 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Katar krizinin çözülmesi için Arap Birliğine çağrıda bulundu.
Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Kahramanmaraşlı gençlerle bayramlaşırken Kahramanmaraş İl Başkanlığında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevapladı. Cevahiroğlu, bir gazetecinin Körfez ülkelerinde yaşanan Katar krizi ilgili sorusu üzerine Arap Birliğine sorunun çözülmesi için çağrıda bulundu. Cevahiroğlu, “Katar devletine komşu ve kardeş devletler tarafından bir takım ambargolar uygulanmaktadır. Katar devleti ile diğer Arap devletleri arasında yaşanan bu krizin muhatabı Arap Birliğidir, krizin taraf ülkelerinin tamamı Arap Devletler Birliği üyesidir. Bu sebeple kardeş devletler arasında yaşanan bu sorunu Arap Birliği çözüme kavuşturmalıdır” dedi.
Cevahiroğlu, “Buradan Arap Devletler Birliğine Körfez ülkelerinde yaşanan bu sorunun çözümü için mücadele etmeleri için, yaşanan sorunu çözüme kavuşturmaları için çağrıda bulunuyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler