Görüş Bildir

Mersin’de ’Acil Durumlarda Ne Yapılmalı’ projesi

Anasayfa » yerel »
2017-05-31 18:52:45 Tarihinde eklendi

MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ANAOKULU, İLK VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK OLARAK HAZIRLANAN 'ACİL DURUMLARDA NE YAPILMALI' PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERİLDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Mersin’de ’Acil Durumlarda Ne Yapılmalı’ projesi
Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından anaokulu, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan ’Acil Durumlarda Ne Yapılmalı’ projesi kapsamında öğrencilere eğitim verildi.
Mersin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il merkezi ve ilçelerindeki anaokulu, ilk ve ortaokullarda eğitim gören öğrencilere Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Mersin Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığıyla acil durumlarda hareket tarzı, polis, ambulans, itfaiye gibi acil çağrı hatları, araç ve gereçlerinin önemi ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim verildi.
10 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 24 Mayıs 2017 tarihinde sona eren proje kapsamında, 2 bin 279 öğrenciye yönelik 45 eğitmen ve 34 görevlinin katılımıyla bilgilendirme seminerleri düzenlendi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler