Görüş Bildir

Düş Kütüphanesinden Köşk Kütüphanesine

Anasayfa » yerel »
2017-05-31 19:39:35 Tarihinde eklendi

Atatürk Üniversitesi öğrencileri “Düş Kütüphanesinden Köşk Kütüphanesine” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattı

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Düş Kütüphanesinden Köşk Kütüphanesine
Atatürk Üniversitesi öğrencileri “Düş Kütüphanesinden Köşk Kütüphanesine” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.
Yerel yönetimler ve üniversite arasında dayanışmanın artırılması açısından önem arz eden sosyal sorumluluk projesiyle kendilerini ifade etme imkânı bulan öğrenciler, giderek asosyalleşen toplumun kendine yeni bir alan bulabileceğine ve bireylerin gelişim sürecine olan katkılarına dikkat çektiler. Sosyalleşme sebebiyle bireysel tatminin artacağını ve kendilerini ifade etmekte yaşanılan güçlüklerin azalacağını belirten öğrenciler, toplum olma bilincinin yükselip birbirimizin ihtiyaçlarına duyarlılığın daha da artacağının altını çizdiler.
Duyarlı bir toplum bilgili bir gençlik düsturuyla hareket eden öğrenciler, başlattıkları bu sosyal sorumluluk kıvılcımının tüm topluma yayılması gerektiğini, kendi imkanlarıyla oluşturdukları kütüphaneye yapılan yardımların bu kadarla sınırlı kalmamasını ve ilgili mercilerin de bu konuda gerekli desteği vermelerini ümit ettiklerini ifade ettiler.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler