Görüş Bildir

Binlerce vatandaş, Beykoz meydanındaki gönül sofrasında oruçlarını açtı

Anasayfa » yerel »
2017-05-31 22:00:20 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Beykoz Belediyesi, Beykoz Meydanı’nda binlerce vatandaşın katıldığı iftar programı organize etti. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği iftarda, ezanın okunmasının ardından vatandaşlar bir arada oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.
Her Ramazan ayında ilçenin meydanları ve mahallelerinde iftar programları organize eden Beykoz Belediyesi, Ramazan ayının beşinci gününde Beykoz Meydanında iftar düzenledi. İftar saatine saatler kala meydandaki gönül sofralarını dolduran vatandaşlar, Karagöz-Hacivat oyunları eşliğinde iftar saatini bekledi. Ezanın okunmasının ardından oruçlarını açan vatandaşlar, bir arada iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

"Eski gelenekler Beykoz’da hala yaşatılıyor"
Eşiyle birlikte Beykoz’da düzenlenen tüm mahalle iftarlarına katıldığını belirten Celal Beyaz, "Çok güzel bir organizasyon. Hanımımla beraber her mahalledeki iftara gidiyorum. Çok güzel bir gelenek. Eski gelenekler Beykoz’da hala yaşatılıyor. Çok memnunuz" diye konuştu. Ayşe Beyaz ise, "Her akşam eşimle beraber mahalle iftarlarına gidiyoruz. Çok seviyorum kalabalık iftarları. Evde yemek olmadığından değil, sevdiğim için gidiyorum. Kalabalıkta iftar yapmak daha değerli" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler