Görüş Bildir

Ramazan bağışlarınızla, fitre ve zekâtlarınızla önce çocuklar iyileşsin

Anasayfa » saglik »
2017-05-30 14:39:08 Tarihinde eklendi

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI (LÖSEV), RAMAZAN AYI VESİLESİYLE BİR MESAJ YAYINLAYARAK, ÇOCUK SAĞLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ramazan bağışlarınızla, fitre ve zekâtlarınızla önce çocuklar iyileşsin
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak, çocuk sağlığına dikkat çekti. Yayınlanan mesajda "Bir çocuğun hayatından ve sağlığından daha değerli hiç bir şey olamaz. Bu nedenle fitre ve zekâtlarınız, Ramazan bağışlarınız çocuklarımızın iyileşmeleri ve hayata sımsıkı sarılmaları için çok önemlidir” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, LÖSEV’in Ramazan ayında binlerce aileye gıda ve ihtiyaç kolilleri ulaştırıldığı vurgulanırken, "LÖSEV Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde 23 bine yaklaşan lösemili, kanserli, çocuk, yetişkin hasta ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine, içerisinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan yardım kolileri ulaştıracak. LÖSEV yıl içinde de her ay ailelerin evlerine kadar gıda paketleri ile temel ihtiyaçlarını ulaştırarak, maddi yardımlar sunuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yardımlaşma duygusunun farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca tüm ailelerini kucaklayarak, bağışçılarının destekleriyle lösemili çocukları ve ailelerini yalnız bırakmayacak" denildi.
LÖSEV tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:
"LÖSEV, ekonomik zorluklar içinde uzun ve pahalı bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek için bir araya gelerek moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında iftar yemekleri düzenleyecek. LÖSEV Ramazan Ayı boyunca binlerce lösemili, kanser hastası çocuk ve yetişkini, aileleriyle birlikte iftar yemeklerinde buluşturarak onlara hem moral verecek, hem sıkıntılarını yakından dinleyerek çözümler üretecek ’LÖSEV İyilikler Tırı’ Ramazan’da hız kesmeden yola devam ediyor; Yardım kolileri yüklü LÖSEV İyilikler Tırı Türkiye’nin dört bir köşesini gezerek yardımlarını birinci elden hasta ve ailelerine ulaştırıyor. Tüm ihtiyaçlarının yanı sıra bayramlıklarını dahi gönüllerince seçme imkânı bulan lösemili çocuklar kadar kardeşlerinin ve tüm ailenin yüzü gülüyor. LÖSEV Yardım Tırında ailelerin iğneden ipliğe her türlü ihtiyacına cevap verecek ürün bulunuyor. İlinizde LÖSEV İyilikler Tırını gördüğünüz noktaya siz de bağışlarınızı iletebilir, lösemili bir çocuğa yardım elinizi uzatabilirsiniz.Bu Ramazan, siz de lösemili çocuklarımıza koli koli mutluluk hediye edebilirsiniz. Ramazan ayı boyunca iletilmek üzere birçok temel ihtiyacın yer aldığı koli seçeneklerinde kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok çeşit bulunuyor. LÖSEV’e kayıtlı ailelere gönderilmek üzere “Ben de bir koli almak istiyorum” diyorsanız; Acil yardım Paketi, orta aile paketi, büyük aile paketi, mutlu aile paketi, çok sevinçli ve zengin büyük aile paketi kolilerinden bütçenize göre tercih yapabilirsiniz. Detaylı bilgiye www.losev.org.tr sitesinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz."
Öte yandan LÖSEV’e 2010-2016 yılları arasında çocuk yetişkin lösemili ve kanserli çocuklarımıza toplam 104 milyon 191 bin 619 lira 40 kuruş yardım ulaştırıldığı bildirildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri