Görüş Bildir

Karadeniz Müzikleri Festivali’nin finali gerçekleşti

Anasayfa » magazin »
2017-05-21 21:12:51 Tarihinde eklendi

FORUM TRABZON TARAFINDAN BU YIL İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN KARADENİZ MÜZİKLERİ FESTİVALİNİN FİNALİ YAPILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Karadeniz Müzikleri Festivali’nin finali gerçekleşti
Forum Trabzon tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Karadeniz Müzikleri Festivali’nin finali yapıldı. Festival kapsamında düzenlenen en iyi yorum dalında ses yarışmasının birincisi de belli oldu.
Açılış konuşmasını yapan Forum Trabzon Genel Müdürü Uğur Arısoy, "Karadeniz insanının sıcaklığı ile renk kattığı festivalde, yeni seslerin buluşma noktası olduğumuz için mutluyuz. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim" dedi.
Program daha sonra Karadeniz Müzikleri Festivali yarışması performansları ile devam etti. 500 üzerinde yapılan başvurular neticesinde birinci Canan Hazal Erkek, ikinci Irmak Kaya olurken üçüncülüğe ise Özge Özdolanay oldu. Gecede ayrıca finale kalan yarışmacılardan jürinin belirlediği Oğuzhan Uzun Kazım Koyuncu Anma Özel Ödülü sahibi oldu.
Yapılan ödül töreninden sonra sahneye, Karadeniz müziğinin sevilen ismi ve ayrıca jüri adaylarından Resul Dindar çıktı. Festivale gelen kişileri Karedeniz şarkıları ile coşturan Dindar, “Karadeniz’de festival tadında böyle bir yarışmanın yapıldığını daha önce duymamıştım, dahil de olmamıştım. Forum Trabzon’a bu kapsamda teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan arkadaşlar ile aynı coşkuyu yaşadım. Finalistlerle aynı sahneyi paylaştığım için de ayrıca mutluyum” diye konuştu.
Karadeniz Müzikleri Festivali birincisi 6 bin TL, ikincisi 4 bin TL, üçüncüsü 2 bin 500 TL’nin sahibi oldu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri