Görüş Bildir

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, Keçiören Halk Eğitim Merkezi sergisinin açılışına katıldı

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-05-24 17:52:18 Tarihinde eklendi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN, KEÇİÖREN HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN YILSONU SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, Keçiören Halk Eğitim Merkezi sergisinin açılışına katıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Keçiören Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen yılsonu sergisinin açılışına katıldı.
Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen yılsonu sergisinin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren halk eğitim merkezlerinin faaliyetlerine değinerek, “Türkiye ile Finlandiya’nın eğitim sisteminin genellikle karşılaştırıldığını müşahede ediyoruz. Oysa sadece halk eğitim merkezlerinde yılda kaç kez kurs açtığımızı ve kaç kursiyerin bu kurslara katıldığını bilseler bu kıyaslamayı yapmaktan vazgeçerler. Çünkü Finlandiya’nın eğitim sistemi içerisinde yaklaşık sadece 500 bin öğrencisi bulunuyor. Oysa normal örgün eğitme devam eden öğrencilerin dışında bizim sadece bu yıl 7 milyon 200 bin kursiyerimiz var” ifadelerini kullandı.
‘Beşikten mezara kadar’ anlayışıyla çalıştıklarını ifade eden Tekin, “Halk eğitim merkezlerinde aklınıza gelebilecek her konuda kurs açıyoruz. Şu anda halk eğitim merkezlerinde 3 bin 586 tane kursumuz var, bu kurslardaki programların pedagojik olup olmadığına dair hiçbir endişe olmasın. Bu kursların tamamı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onayından geçip uygulamaya geçiyor” dedi.
Halk eğitim merkezleri ile birlikte yaklaşık 900 bin civarında kurs merkezi olduğunu belirten Tekin, şunları kaydetti:
“Bu merkezlerde belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının fiziksel veya teknik imkanlarını kullanıyoruz. Ayrıca merkez ve taşra teşkilatının güzel bir iş birliği devam ediyor. Bu vesileyle katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”
Merkez teşkilatıyla birlikte taşra teşkilatının da desteklerini önemsediklerini dile getiren Tekin, destek olanlara tüm kurumlara teşekkür etti. Tekin, tam gün eğitime de değinerek, “Tam gün eğitime geçeceğiz. Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımıma sunulacak. Halk eğitim merkezleri şu anda okullarımızdan sınırlı derecede yararlanıyor. Ancak okullarımızın halk eğitim merkezlerimizin kullanımına açılmasıyla birlikte halk eğitim merkezleri daha büyük bir rahatlığa kavuşacak. İnşallah 2019 yılında Türkiye’nin tamamında ikili eğitime son vermiş olacağız” şeklinde konuştu.
Sergi açılışında; emeği geçen, katkı sağlayan öğretmen, idareci ve usta öğretici ve kursiyerlere teşekkür eden Tekin, daha sonra serginin açılış kurdelesini kesti. Tekin sergi ziyaretinin ardından Keçiören Yunus Emre İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri