Görüş Bildir

Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç yaş çay fiyatını değerlendirdi

Anasayfa » genel »
2017-05-31 15:22:41 Tarihinde eklendi

RİZE ZİRAAT ODASI BAŞKANI NEVZAT PALİÇ BAKAN FARUK ÇELİK'İN YAŞ ÇAY TABAN FİYATINI AÇIKLAMASININ ARDINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMADA "SAYIN BAKANIMIZ ZATEN BİZİM TALEP VE İSTEKLERİMİZİN BİR ÇOĞUNUN BURADAN İFADE ETTİ. SADECE BİZİM FİYAT TALEBİMİZ 2 TL 20 KU

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç yaş çay fiyatını değerlendirdi
Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, geçtiğimiz hafta açıklanan yaş çay taban fiyatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Paliç "Sayın bakanımız zaten bizim talep ve isteklerimizin bir çoğunu dile getirdi. Sadece bizim fiyat talebimiz 2 TL 20 kuruştu. Kendileri desteklemeyle beraber 2 TL, 13 kuruş olarak açıkladı, teşekkür ediyoruz. Yine bizim talebimize yakın bir fiyat verildi, farklı bir fiyat verilmedi. Biz zaten verdiğimiz fiyatı isterken piyasa araştırmalarını yapıp fiyat değerlendirmesine o şekilde vardık. Aramızdaki fark 7 kuruşluk bir farktır" dedi.
Paliç, yaş çayda taban fiyatından daha önemli olan konunun özel sektörün fırsatçılık yapma tehlikesi olduğuna dikkat çekerek "Çünkü bu sene çay havaların soğuk gitmesi nedeniyle rekolte düşük olacaktır. ÇAYKUR, kontenjandan dolayı kapasitesini doldurup yaş çay alamadığı taktirde özel sektör firmaları bunu fırsat olarak değerlendirip vatandaşı mağdur edebilecektir. Fakat ÇAYKUR’un alım politikası bu şekilde ilerlediği taktirde çay üreticilerimiz kesinlikle mağdur olmayacaklardır ve çayımız daha kaliteli bir şekilde dünya pazarına girmiş olacaktır" ifadelerini kullandı.
Paliç, bazı özel sektör fabrikaların ise ÇAYKUR’un verdiği fiyatın üzerinde fiyat verdiğini bunların ise kendileri mutlu ettiğini sözlerine ekledi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri