Görüş Bildir

Pusula, ’Gündüz Atlası’nı gösterdi

Anasayfa » genel »
2017-05-31 17:12:06 Tarihinde eklendi

TÜRKİYE HALKLA İLİŞKİLER DERNEĞİ (TÜHİD) TARAFINDAN DÜZENLENEN 16'NCI ALTIN PUSULA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.JANSSEN TÜRKİYE VE KURUMSAL İLETİŞİM AJANSI ARTI DEĞER İLETİŞİM 'GÜNDÜZ ATLASI' PROJESİ İLE 'SPONSORLUK İLETİŞİMİ-SAĞLIK' KATEGORİSİNDE ALTI

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Pusula, ’Gündüz Atlası’nı gösterdi
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 16’ncı Altın Pusula Ödülleri sahiplerini buldu. Janssen Türkiye ve Kurumsal İletişim Ajansı Artı Değer İletişim ’Gündüz Atlası’ projesi ile ’Sponsorluk İletişimi-Sağlık’ kategorisinde Altın Pusula ile ödüllendirildi.
Şizofreniyle yaşayan bireylere yönelik önyargıları ortadan kaldırmak ve onların hayata dahil olmasını sağlamak amacı ile geliştirilen ’Gündüz Atlası Projesi’ Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olan ve bu sene 16’ncısı düzenlenen Altın Pusula ödüllerinde ’Sponsorluk İletişimi-Sağlık’ kategorisinde ödül aldı.
’’Şizofreni hastaları topluma kazandırılabilir ve olağan bir yaşam sürebilir’’ sloganı ile yola çıkılan bu projede Türkiye’nin en önde gelen fotoğrafçılık ve kültür yayınlarından Atlas Dergisi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gündüz Hastanesi’nde tedavi gören şizofreni ile yaşayan bireylere haber yazma, röportaj yapma, fotoğraf çekimi gibi konuları içeren eğitimler verdi. Ardından eğitimlere katılan hastalardan bir yazı işleri ekibi oluşturuldu. Bu ekip derginin başlıklarını belirledi, araştırmalar yaptı, yazılar yazdı, fotoğraflar çekti ve yayına hazır bir dergi içeriği hazırladı. Artı Değer’in fikir sahibi olduğu proje, Janssen Türkiye’nin koşulsuz basım ve yayım sponsorluğu ile Gündüz Atlası olarak Atlas Dergisi Mart sayısına ek olarak yayımlandı.
Bu anlamlı proje ile ödüle layık görülmekten çok mutlu olduklarını belirten Janssen Türkiye İletişim Müdürü Merve Uzanal Tekin, ’’130 yılı aşkın süredir insanların daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayata sahip olması için toplum sağlığına dokunan çözümler üretiyoruz. İlaç grubu olarak değerlerimiz ve sosyal sorumluluk önceliklerimiz Johnson & Johnson andımızdan ve köklü geçmişimizden güç alıyor. Bu çerçevede Janssen Türkiye olarak, şizofreni hastalığına yönelik önyargıları ortadan kaldırmak için bu alandaki güçlü mirasımız bize ışık tuttu. Bu proje ile şizofreni ile yaşayan bireylerin, fırsat verildiğinde neleri başarabileceğini göstermekten büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz’’ dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri