Görüş Bildir

TTK, oksijenli ferdi kurtarıcı maske satın alacak

Anasayfa » ekonomi »
2017-05-30 16:20:55 Tarihinde eklendi

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU; YER ALTI KÖMÜR MADENİ OCAKLARINDA GRUP 1 METAN GAZLI ORTAMLARDA ÇALIŞANLARIN YANGIN VEYA İNFİLAK SONUCU OLUŞAN TEHLİKELİ ORTAMLARDAN KAÇIŞLARI ESNASINDA SOLUNUM KORUNMASINDA KULLANILMAK ÜZERE BİN 300 ADET OKSİJENLİ FERDİ KUR

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
TTK, oksijenli ferdi kurtarıcı maske satın alacak
Türkiye Taşkömürü Kurumu; yer altı kömür madeni ocaklarında Grup 1 metan gazlı ortamlarda çalışanların yangın veya infilak sonucu oluşan tehlikeli ortamlardan kaçışları esnasında solunum korunmasında kullanılmak üzere bin 300 adet oksijenli ferdi kurtarıcı maske satın alacak.
Türkiye Taşkömürü Kurumu, Kozlu ve Armutçuk müesseselerinde kullanılmak üzere oksijenli ferdi kurtarıcı maske satın alacak. Toplamda bin 300 adet satın alınacak olan maskeler için son teklif tarihi 28 Haziran 2017 olarak belirtildi. Maskelerin, dakikada 35 litrelik soluma ile en az 30 dakikalık kullanım süresine sahip olmasının yanı sıra çerçevesi dahil toplam ağırlığının 2,8 kg olması istendi. Maskenin kapalı devre çalışıp, ortam havasından etkilenmemesi belirtilen şartlar arasında yer aldı.
Şartnamede ayrıca, solunum torbasının ise en az 6 litre hacminde, üzerinde hava tahliye valfi olan, solunum sırasında kullanıcıya zararı olmayan, kıvılcım çıkarmayan ve antistatik özellikte olması yer aldı. Maskenin ayrıca yer altı ocak şartlarına uygun sağlamlıkta, toz ve rutubete karşı sızdırmaz olacağı da şartnamede belirtildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler