Görüş Bildir

Bakan Tüfenkci: “Kısıtlamaların artıkları da kaldırıldı”

Anasayfa » ekonomi »
2017-05-31 16:54:54 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları kaldırmasına yönelik olarak “Kısıtlamaların artıklarının da kaldırıldığı ifade ediliyor” dedi.
Dünya Bankası İş Ortamı Raporu’nun değerlendirildiği ‘Türkiye’de İş Ortamı’ toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.
“Kısıtlamaların artıklarının da kaldırıldığı ifade ediliyor”
Toplantının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci gazetecilerin sorularını yanıtladı. Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları kaldırmasına yönelik olarak sorulan soruya Bakan Tüfenkci, “Zaten özellikle son zamanlarda Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle uçak kazasından bu yana Rusya tarafından uygulanan kısıtlamalar kaldırılmıştı. Daha sonraki görüşmeler neticesinde bu kısıtlamaların artıklarının da kaldırıldığı ifade ediliyor. Rusya Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden bir tanesi. Yine iki ülkenin devlet başkanları tarafından konulmuş hedefler var. Bu hedefleri yakalayabilmemiz için bu kısıtlamaların kaldırılması gerekir. İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi gerekir. Türkiye adımlarını atmıştır. Rusya da sevindirici bir şekilde bu adımları attığını ve kaldırdığını görüyoruz. Bir ivme yaşanıyor. Zaten baktığımız zaman özellikle 2017’nin başından itibaren Rusya’ya yapmış olduğumuz ihracatların arttığını görüyoruz. Dolayısıyla bu ivmeyi ihracat rakamlarında da görüyoruz” şeklinde cevap verdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler