Görüş Bildir

Yaz Okulları Ne Kazandırır?

Anasayfa » egitim »
2017-05-28 19:28:39 Tarihinde eklendi

Öğrencilik yaşam boyunca süren bir evredir. Öğrenmenin hayat ve hayatın öğrenmek demek olduğunun anlaşılması, bu dünya içerisinde bireylerin en öneli farkındalığa ulaşmasıyla eşdeğerdir.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Yaz Okulları Ne Kazandırır?

Öğrencilik yaşam boyunca süren bir evredir. Öğrenmenin hayat ve hayatın öğrenmek demek olduğunun anlaşılması, bu dünya içerisinde bireylerin en öneli farkındalığa ulaşmasıyla eşdeğerdir. Bu anlamda her türlü eğitim fırsatını değerlendirebilmek ve donanımlı bir birey haline gelebilmek, günümüz dünyasında ve devamında geleceğin dünyasında da önemli bir yere sahip olmak anlamına gelir.  Yaz aylarının yaklaştığı önümüzdeki günlerde, eğitimsel faaliyetlerini yaz aylarında da hem de tatil yaparak değerlendirmek mümkün. Çok çeşitli programlarla sunulan yurtdışı eğitim organizasyonları sayesinde, farklı kültürlerle tanışabileceğiniz, tatil yaparken aynı zamanda dil öğrenebileceğiniz programlar bulunuyor. Günümüzde bu seçeneklerin böylesine fazlalaşması ve yoğunlaşması, aslında geleceğin dünyasının daha barışçıl, toplumların birbirleriyle empati yeteneğini daha fazla geliştirdiği ve daha hoş görülü bir dünyanın oluşmasında önemli katkı sağlıyor.

 

Bu durum dünya tarihinde daha önce rastlanmamış yeni bir dünyanın oluşmasında da önemli bir rol oynuyor. Toplumların birbirlerinin kültürleri hakkında sahip olduğu her bilgi, başka bir yanlış anlamanın önüne geçebilecek önemli bir katkıdır. Çeşitli organizasyonlar aracılığıyla sunulan work and travel seçenekleri, tatil yaparken aynı zamanda masrafların karşılanabilmesini, aynı zamanda dil öğrenimi ve pratiği yapılmasını ve yanı sıra da bu toplumun kültürüyle doğrudan iletişime geçebilmeyi sağlıyor. Bu benzersiz işlevler, geleceğin dünyası şekillendirme görevini doğal olarak üstlenmiş nesillerin, donanımlı, kültürlü ve yanı sıra farklı kültürlerin farklılıkları hakkında da bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

 

Yaz okulları kapsamında değerlendirilen birçok farklı programla sunulan çalışarak tatil yapma olanağı sunan paketler, çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediye olarak düşünülmelidir. Yeni yetişen bir bireyin toplumda güçlü ve vazgeçilmez bir konuma sahip olabilmesini sağlamak, ancak dünyanın diğer bölgelerinde yaşanan hayatlar hakkında bilgi sahibi olunmasıyla ayrıcalık haline gelir. Dünyanın tüm toplumlarının birbirleri hakkında bilmediği her şey, zaman içerisinde pek çok anlaşmazlığında oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Kültürel donanımlılık, dünyanın tüm problemlerinin çözümünde en önemli detay olarak öne çıkar. Bu doğrultuda tüm çocuklarımızın eğitimlerinde dünya ile iletişime geçebilmeleri konusunda teşvik edici davranmak, onların geleceği açısından yapılabilecek en iyi hamledir.

Kaynak:
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri