Görüş Bildir

İpek Böceği Projesi’yle öğrenciler ücretsiz ders aldı

Anasayfa » egitim »
2017-05-26 17:39:47 Tarihinde eklendi

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİ VE BALIKESİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN İŞBİRLİĞİYLE YÜRÜTÜLEN "İPEK BÖCEĞİ PROJESİ" KAPSAMINDA, ÖĞRETMEN ADAYLARI TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DERS VERİLDİ. PROJEYE KATILAN ÖĞRETMEN ADAYLARINA DÜZ

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
İpek Böceği Projesi’yle öğrenciler ücretsiz ders aldı
Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi ve Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yürütülen "İpek Böceği Projesi" kapsamında, öğretmen adayları tarafından öğrencilere ücretsiz ders verildi. Projeye katılan öğretmen adaylarına düzenlenen törenle başarı belgeleri takdim edildi.
Necatibey Eğitim Fakültesi’nde sosyal bilgiler, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji branşlarında okuyan son sınıf öğrencisi öğretmen adayları ders bitimleri sonrasında Fatih Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Şehit Ömer Faruk Bol İmam Hatip Ortaokulu ve Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nda okuyan ve TEOG sınavına girecek öğrencilere ücretsiz ders verdiler. Projeye katılan öğretmen adayları için Necatibey Eğitim Fakültesi konferans salonunda tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, "Okullarımızın ana hedeflerinden birisi TEOG sınavlarında başarılı bir derece sağlayıp, öğrencilerini iyi bir okula yerleştirmektir. Eğitim Fakültesi’nin amacı da öğrencilerimizi hayata kazandırmak. İpek Böceği bu iki amacı birleştirdi. Öğrencilerimiz daha öğretmen olmadan öğretmenliğin hakkını verdiler, tadını çıkardılar. Kendileri bilmiyorlar ama başarılı bir projenin altına imza attılar. Bu proje Türkiye’de 4 bin proje arasında ödüle layık görüldü ve dereceye girdi. Maddi imkanları yetersiz olan ailelerin çocukları özel ders alamıyor, dershanelere gidemiyorlar. Bu ders açığını genç öğrencilerimiz okulda gördükleri eğitim sonrası bu gençlere ücretsiz ders verip kapattılar. TEOG sınavlarında gördük ki o öğrenciler oldukça başarılı sonuçlar aldı" dedi.
Milli Eğitim Müdürlüğü adına proje koordinatörlüğü yapan Rabia Kahraman ise, "Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Projenin devamlılığını sağlayan herkes özveri ile çalıştı. Günümüzde değerler eğitimine verilen önem burada ortaya çıkıyor. İpek Böceği Projemiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ’Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ kapsamında ’Senin gibi olmam için elimden tutar mısın’ adı ile bölgesel birincilik ödülünü aldı. Bunun için de ayrıca onur duyuyorum" diye konuştu.
İpek Böceği Projesi’ne katılan öğretmen adayı öğrencilere Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, öğretim görevlileri ve proje koordinatörü Rabia Kahraman tarafından başarı belgeleri verildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri