Görüş Bildir

Ayvalık’ta öğrenciler ‘Küfre Hayır’ dedi

Anasayfa » egitim »
2017-05-28 12:19:55 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Valiliği tarafından il genelinde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri ’Küfre Hayır’ dedi.
Öğrenciler, okulda ve ilçe genelindeki gençlerin küfürlü konuşmamaları için ’Küfre Hayır’ sloganıyla başlattıkları çalışmalarda, küfrün toplumsal anlamda sosyo-psikolojik olarak beraberinde getirdiği olumsuzlukları gözler önüne serdi. Yaptıkları toplumsal farkındalık çalışmasıyla kendi okullarındaki arkadaşlarından başlayarak küfür başta olmak üzere birbirlerine kırıcı söz sarf etmemenin önemine dikkat çeken öğrenciler, hayata geçirdikleri projenin finalini okul bahçesinden, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na kadar gerçekleştirdikleri yürüyüşle sona erdirdi.
Yürüyüş sırasında ellerinde, ‘küfür, karşısındaki insanlara mantıklı cevap veremeyen insanların işidir’, ‘küfrederek bir yere varamazsın, iyi söz söyleyerek sevgi kazanırsın’, ‘tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır’, ‘saygısız ağız anahtarsız açılır’, ‘kötü söz kullanma, güzel Türkçe’mizi bozma’, ‘küfürsüz gençlik, nitelikli nesil’, ‘küfür etmesen ne olur yani’ ve ‘bakacağın yüze utanacağın söz söyleme’ gibi dövizleri taşıyan gençleri vatandaşlar da alkışlarla karşıladı.
Öğrencileri yalnız bırakmayan okul müdür yardımcısı Hüseyin İnceoğlu, "BENGİ Projesi kapsamında okulumuzda düzenlediğimiz ‘Nitelikli Nesil’ kapsamındaki etkinliklerin son ayağı da bu yürüyüştü. Okulumuzda öğrencilerimizin küfür etmeye karşı algı oluşturmak, toplumsal algıyı yıkmak için böyle bir etkinlik planladık. Elimizde pankartlarımız ve dövizlerimizle bu konuda mesajlar vermeye çalıştık" diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri