Görüş Bildir

Fransızların hayran kaldığı Türk işadamı

Anasayfa » dunya »
2017-05-30 16:53:16 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Fransa’da yaşayan işadamı Derviş Teber, başarısıyla Fransız basınında geniş yer buldu. Fransız medyası, Türk iş adamını başarılarının yanı sıra ofisinde ve telefonunun ekranında bulunan Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafından da bahsediyor.
Fransa’nın Valence kentinde yaşayan 40 yaşındaki işadamı Derviş Teber başarısıyla Fransız basınına konu oldu. Aslen Kayserili olan Derviş Teber Fransa’da yetişti ve ortaöğretim gördü. İnşaat sektörüne 15 bin Euro ile kendi inşaat şirketini açarak başlayan Teber sonrasında aile şirketi kurdu. Teber’in kurduğu şirket bugün bünyesinde 40’a yakın şirket barındıran ve 200 milyon ciro ile Fransa’nın en büyük ilk üç inşaat şirketinden biri oldu. Holdingin sahibi Derviş Teber’in başarısı bölgedeki Belediye Başkanı dahil olmak üzere tanıyan herkesin dilinde.
Le Dauphine adlı gazetede kendisine özel sayfa ayrılmış olan Teber’in hayatı ve başarısının yanı sıra ofisinde ve telefonunun ekranında bulunan Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafından da bahsediliyor. Derviş Teber fotoğraflar hakkında Erdoğan’a olan sevgisini ifade ederken, Erdoğan’ın Fransız medyasında yansıtıldığı gibi olmadığını ve Türkiye’yi geliştiren kişi olduğunu söyledi.
Çevresindeki iş ve sosyal bağlantıları tarafından çalışkan, titiz ama cömert bir patron olarak anılan Teber’in bazı dönemler yeri geldiğinde günde bir saat uyuyarak şirketleri için gösterdiği çaba paylaşıldı. Bir başarı öyküsünü anlatan haberde ayrıca şirketin önümüzdeki dönemde borsaya girmesinin söz konusu olduğu açıklandı. Şirketin 15. yıldönümünü kutlamak üzere Eylül ayında 900 kişi kapasiteli Güney Rhone-Alpes bölgesi Kongre Salonunu tutan Teber 800 kişilik ihtişamlı bir davet ile 15. yılı çalışanları ve iş partnerleri ile kutlayacak. Davet için ayrıca 400 kişilik konaklama ayırtan Holding CEO’su kutlama gecesinde davetlilerine birçok sürpriz hazırladı.
Fransa Yatırım Bankası (BPI France) tarafından da destek gören ve hayranlık uyandıran Holdingin önümüzdeki dönemde yüzde yirmilik bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri