Görüş Bildir

ABD ile Almanya arasında gerginlik tırmanıyor

Anasayfa » dunya »
2017-05-30 19:31:36 Tarihinde eklendi

ALMANYA BAŞKANI ANGELA MERKEL İLE ABD BAŞKANI DONALD TRUMP ARASINDA TWİTTER GERGİNLİĞİ ARTIRIYOR. MERKEL'İN "BİZ AVRUPA'DA KADERİMİZİ KENDİ ELLERİMİZE ALMALIYIZ" SÖZLERİNE DAKİKALAR SONRA TRUMP, TWİTTER'DAN SERT YANIT VERDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
ABD ile Almanya arasında gerginlik tırmanıyor
Almanya Başkanı Angela Merkel ile ABD Başkanı Donald Trump arasında twitt gerginliği artırıyor. Merkel’in "Biz Avrupa’da kaderimizi kendi ellerimize almalıyız" sözlerine dakikalar sonra Trump, Twitter’dan sert yanıt verdi.
ABD ile Almanya arasında G7 Zirvesi’nde başlayan gerginlik, ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın attığı twittle giderek tırmandı. Merkel, G7 Zirvesi’nde "Başkalarına tümüyle güvenebileceğimiz zamanlar geride kaldı. Son günlerde bunu daha yakından gördüm. Biz Avrupalılar kendi kaderimizi gerçekten elimize almalıyız” diyerek, ABD ve İngiltere’yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. ABD Başkanı Trump, Merkel’in sözlerine karşılık resmi Twitter hesabından, "Almanya ile devasa ticaret açığımız var. Bir de NATO’ya ödemeleri gereken parayı vermiyorlar. ABD için çok kötü, bu değişecek" mesajını yayınladı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri