Görüş Bildir

Kişiye özel üç boyutlu heykellere yoğun ilgi

Anasayfa » bilim_ve_teknoloji »
2017-05-23 10:59:31 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Türkiye’de sadece 3 ilde bulunan 3 boyutlu tarama teknolojisiyle yapılan kişiye özel üç boyutlu (3D) heykeller Sivas’ta yoğun ilgi görüyor.
Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde kurulan firma fotoğrafla insan hayatına giren ’anı ölümsüzleştirmek’ ifadesine yeni bir boyut kazandırdı. 96 kameralı tarayıcı yardımıyla bilgisayarda görüntüleri oluşturulan kişilerin ya da onlara ait eşya veya hayvanların 3D yazıcıyla 3 boyutlu modelleri yapılıyor.
3D teknolojisi hakkında bilgi veren firma sahibi Feyyaz Memiş, "Sivaslı müşterilerimiz için 96 kameralı bir sistemimiz var. Kişi bu tarayıcı kabinde istediği pozu veriyor yaklaşık 2-3 saniye süren farklı açılardan bir çekim gerçekleştiriyoruz. Daha sonra görüntü, mühendisimiz tarafından 3 boyutlu makinemize aktarılıyor. Silisyum ile yapacağımız nesnenin renklendirmesini yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanından sipariş alıp gönderiyoruz"dedi
Geleceği olan bir teknoloji olduğunu söyleyen Memiş, "Dünyada artık bir çok şey 3D yazıcılar ile üretilmeye başlandı. Arabaların yedek parçası, silah üretimi gibi bir çok alanda 3D baskı teknolojisi kullanılıyor" diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri