Görüş Bildir

Baklava tepsisinden “Dubleks Sera”

Anasayfa » bilim_ve_teknoloji »
2017-05-27 09:44:20 Tarihinde eklendi

ANTALYA’NIN KEPEZ İLÇESİ NAZİME BAKİ SAATÇİOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ GÖKÇE TOPKAÇ TÜRKİYE’ DEKİ TARIM ARAZİLERİNİ İKİYE KATLAYACAK BİR PROJE GELİŞTİRDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Baklava tepsisinden “Dubleks Sera”
Kepez Nazime Baki Saatçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Gökçe Topkaç, Türkiye’deki tarım arazilerini ikiye katlayacak bir proje geliştirdi.
Öğretmenin verdiği proje ödevinin kendisine ilham olduğunu belirten lise öğrencisi Topkaç, son 20 yılda 3,5 milyon hektar tarım arazisinin kaybolduğuna vurgu yaparak, böyle bir proje ortaya koyduğunu söyledi.
Topkaç, baklava tepsisi, tel, naylon, serum lastiği ve plastik şişeden geliştirdiği bu yöntem ile amacının ülkemizdeki tarım arazilerini ikiye katlamak olduğunu ifade etti.
TÜBİTAK’tan projesini geliştirmek için destek beklediğini söyleyen Topaç, diktiği fasulye ve biberden mahsul alarak birçok yer sıkıntısı çeken çiftçiye örnek olmayı hedeflediğini belirtti.
Okul müdürü Hüseyin Kurnaz ise yıl boyunca öğrencilerin geliştirdiği projelerin arasında tarım arazilerinin değerlendirilmesi konusunda ortaya koyulan “Dubleks Sera” isimli projeyi dikkat çekici olarak bulduğunu kaydetti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri