Görüş Bildir

"Yaşama hem yol hem de park imkanı ver"

Anasayfa » saglik »
2017-04-29 10:07:12 Tarihinde eklendi

SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN TRAFİKTE 112 SAĞLIK HİZMETLERİNİN DAHA HIZLI VE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİ İÇİN BİR SÜREDİR YÜRÜTTÜĞÜ ‘YAŞAMA YOL VER’ KAMPANYASINA RAĞMEN BİLİNÇSİZ VATANDAŞLAR SAĞLIK HİZMETLERİNİN AKSAMASINA NEDEN OLUYOR

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
"Yaşama hem yol hem de park imkanı ver"
Rize’nin Ardeşen ilçesinde hizmet veren 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin ambulans acil girişine park edilen araçlar ambulansların giriş çıkışına engel olmakla birlikte hastaneye nakledilen hastanın da hayatını tehlikeye atıyor.
Sağlık Bakanlığı’nın "Yaşama Yol Ver" kampanyası tüm yurtta olduğu gibi Rize’de de çeşitli etkinliklerle anlatılıyor. Ancak 112 Sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için vatandaşlara düşen görevler ‘Yaşama Yol Ver’ kampanyası ile anlatıla dursun bazı vatandaşlar duyarsızlıkları ile ile dikkat çekiyor.
Bunun son örneği de Ardeşen 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde yaşandı. Sağlık merkezinin otoparkı ile karşısına bulunan otopark alanlarına girmeyerek 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi önüne gelişi güzel araçlarını park eden sürücüler, ambulansların verdiği sağlık hizmetlerinin aksamasına neden oldu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri