Görüş Bildir

ANTDOB’dan çocuk oyunu

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-04-28 11:13:27 Tarihinde eklendi

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ (ANTDOB), "KELOĞLAN İLE UZAYLILAR" ÇOCUK OYUNUNU KENDİ SAHNESİNDE SON KEZ SAHNELEYECEK.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
ANTDOB’dan çocuk oyunu
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), "Keloğlan ile Uzaylılar" çocuk oyununu kendi sahnesinde son kez sahneleyecek.
Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı "Keloğlan ile Uzaylılar" çocuk oyununu 03 Mayıs Çarşamba saat 11.00’de bu sezon kendi sahnesinde son kez sahneleyecek. Müzikal sorumlusu Ahmet Sait Karabulut olan eserde dekor Ömer Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, koreografi Melda Özkan ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.
Çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaran eserde "Keloğlan" rolünü Engin Yaman, "Anne" rolünü Arzu Aydoğdumu, "Cafer" rolünü Burak Pektaş, "Neptünüs" rolünü Alaaddin Ataseven, "Neptünya" rolünü Meriç Karataş, "Tiko" rolünü Şevket Baha İşler, "Fiko" rolünü Sinem Seçil Baddal, "Seyirci Kız" rolünü Işıl Ayaz, "Kıvırcık" rolünü Cüneyt İrfan Erdoğan, "Melisa" rolünü Gizem Şener, "Can ve 1. Satıcı" rolünü Selahattin Denizsümüren ve "2. Satıcı" rolünü Vural Vursavaş canlandırdı.

Eserin Hikayesi
Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşıp tanışır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerini de kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş; evrenin, dostlarının güçleri buluşmuştur.
Eserin 5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com http://www.dobgm.gov.tr/internet adresinden temin edilebilecek.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler