Görüş Bildir

TEOG ikinci dönem merkezi ortak sınavları tamamlandı

Anasayfa » egitim »
2017-04-27 14:02:54 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik dün ve bugün gerçekleştirilen 2. dönem merkezi ortak sınavları tamamlandığını, birinci ve ikinci gün oturumlarının soru ve cevaplarının bugün saat 14.00’te www.odsgm.meb.gov.tr adresinde paylaşılacağını belirterek, sınav sonuçlarının ise Haziran ayı içerisinde açıklanacağını bildirdi.
MEB’den yapılan açıklamada, ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılan 2. dönem merkezi ortak sınavların tamamlandığı belirtilerek, "Sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda gerçekleştirilmiştir. Birinci ve ikinci gün oturumlarının soru ve cevapları bugün saat 14.00’da www.odsgm.meb.gov.tr adresinde paylaşılacaktır. Ayrıca soru ve cevaplar, aynı saatte öğretmenlerin anlatımıyla video ortamında Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) www.eba.gov.tr adresi üzerinden yayımlanacaktır” denildi.

Mazeret sınavları 20-21 Mayıs’ta yapılacak
Herhangi bir mazeretinden dolayı sınava giremeyen öğrencilerin mazeretlerini okul müdürlüklerine belgelendirdikleri takdirde 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde sadece il merkezlerinde yapılacak mazeret sınavına alınacağının bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Okul müdürlüklerinin mazeret sınavına girecek öğrencilerin bilgilerini en geç 5 iş günü içerisinde e-okul sistemine işlemeleri gerekmektedir. Sınav sonuçları Haziran ayı içerisinde açıklanacaktır. Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.”
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri