Görüş Bildir

ASTAM 6’ncı Kazı ve Araştırmalar Sempozyumunu düzenledi

Anasayfa » egitim »
2017-04-25 11:04:11 Tarihinde eklendi

ASTAM 6’NCI KAZI VE ARAŞTIRMALAR SEMPOZYUMUNU DÜZENLEDİ

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
ASTAM 6’ncı Kazı ve Araştırmalar Sempozyumunu düzenledi
Anadolu Üniversitesi Arkeoloji-Sanat Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (ASTAM) düzenlediği 6’ncı Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu gerçekleşti.
Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas Konferans Salonu’nda, 2 gün süren sempozyum kapsamında, arkeoloji, sanat tarihi, güzel sanatlar, işletme, jeofizik bilim dallarında olmak üzere 3 oturumda toplam 17 araştırmacı farklı konu başlıkları altındaki bildirilerini öğretim elemanları ve öğrencilerle paylaştı. 6’ıncı Kazı ve Araştırmalar Sempozyumu’nda, Anadolu Üniversitesi tarafından desteklenen Olympos, Side ve Amorium kazıları öne çıkan gündem maddeleri oldu.
Sempozyum ile ilgili görüşlerini aktaran Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve ASTAM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Erol Altınsapan, “Sempozyumu düzenlememizdeki asıl amaç, Anadolu Üniversitesi tarafından desteklenen, arkeoloji ve sanat tarihi bölümü öğretim elemanlarınca yürütülen kazıları ve yüzey çalışmalarını meslektaşlarımızla ve öğrencilerimizle paylaşmaktır. Ayrıca bu seneki sempozyumumuzda, Multi disipliner anlayış doğrultusunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gülfidan Barış’ın, Antik Çağ Gladyatör oyunlarını günümüz pazarlama anlayışıyla bağdaştıran bildirisi arkeoloji ve sanat tarihi alanlarına farklı bir bakış açısı ortaya koydu” ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri