Görüş Bildir

UNİCEF Çocuk Dostu Şehirler Projesi kapsamında Süleymanpaşa’da eğitim verdi

Anasayfa » yerel »
2017-03-31 19:15:47 Tarihinde eklendi

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ÇOCUK KULÜBÜ, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİNDE ULUSLARARASI ÇOCUK MERKEZİ VE IKADA DANIŞMANLIK LTD. TEKNİK DESTEĞİ İLE YÜRÜTÜLEN UNICEF ÇOCUK DOSTU ŞEHİRLER PROGRAMI KAPSAMINDA GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE YÖNELİK “ÇOCUK DOSTU ŞEHİRLER

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
UNİCEF Çocuk Dostu Şehirler Projesi kapsamında Süleymanpaşa’da eğitim verdi
Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, İçişleri Bakanlığı işbirliğinde Uluslararası Çocuk Merkezi ve IKADA Danışmanlık Ltd. teknik desteği ile yürütülen UNICEF Çocuk Dostu Şehirler Programı kapsamında gönüllü öğrencilere yönelik “Çocuk Dostu Şehirler Toplum Temelli Değerlendirme Araçları Uygulama Eğitimi” gerçekleştirdi.
Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde UNICEF Çocuk Dostu Şehirler Programı kapsamında eğitici eğitimi alan Genç Kolaylaştırıcılar tarafından 20 gönüllü üniversite öğrencisine yönelik yapılan eğitimler 2 gün sürdü.

“Bu çalışmanın sizler sayesinde başarıya ulaşacağına inanıyorum”
İlk gün eğitimlerine katılan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, eğitim alan öğrencilere yönelik bir konuşma gerçekleştirirken, “Öncelikle böyle güzel bir projeye gönüllü olarak katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Şehrimizin gelişimini hızlandırmak ve çocuklarımızın ihtiyaçlarına yönelik çocuk dostu politikalar geliştirebilmek amacıyla UNICEF Çocuk Dostu Şehirler Programı kapsamında yürüttüğümüz bu çalışmanın sizler sayesinde başarıya ulaşacağına inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Anket ve analizleri UNİCEF’ten gelecek uzmanlar değerlendirecek
UNICEF Çocuk Dostu Şehirler Programı kapsamında gönüllü üniversite öğrencilerinin şehirde yaşayan çocukların ihtiyaçlarını tespit edebilmek için Süleymanpaşa’nın çeşitli bölgelerinde anket çalışmaları yapacağı açıklandı.
20 gönüllü öğrenci tarafından toplanacak verilerin UNİCEF’ten gelecek uzmanlar tarafından değerlendirilmesinin ardından Süleymanpaşa Belediyesi tarafından çalışmalar aynı doğrultuda yoğunlaştırılacak.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri