Görüş Bildir

MİDDER Salihli Şubesi açıldı

Anasayfa » yerel »
2017-03-31 19:22:17 Tarihinde eklendi

SALİHLİ'DE 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ DERNEĞİ (MİDDER) SALİHLİ ŞUBESİ VE MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ MEYDANI DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
MİDDER Salihli Şubesi açıldı
Salihli’de 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Salihli Şubesi ve Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı düzenlenen törenle açıldı.
MİDDER Salihli Şubesi ve Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı düzenlenen törenle açıldı. Açılışa AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in vefat eden annesi için Allah’tan rahmet dileyen AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Tüm gazilerimize uzun ömür diliyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin en önemli isimlerinden olan 15 Temmuz darbe girişiminin kaderini değiştiren kahramanlarından şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kalp krizi sonucu vefat eden annesi Fadimana Halisdemir’e Allah’tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara ve İstanbul başta olduğu gibi Manisa ve Salihli’de de bu ülke için, bu vatan için bayrağını alıp, sokaklara indi. Salihli’de halkımızın meydanlara indiği ve demokrasi nöbetlerinin tutulduğu bu alana Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı ismi verildi. Demokrasiye ve Milli iradeye yapılan bu hain saldırıya Salihli halkımız siyasi ayrım yapmaksızın, hep birlikte bu meydanda dik duruş sergiledi. Tüm Salihli halkına demokrasiye sahip çıktıları için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 15 Temmuz gibi bir darbe girişiminin bir daha yaşanmaması için tüm vatandaşların demokrasiye sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekleyen Baybatur, "Bu hain kalkışmayı ve niyetlerimizi çocuklarımıza anlatsınlar istiyoruz. Bundan sonra hain kalkışmayı kimsenin niyetlenmemesini tavsiye ediyoruz. 15 Temmuz’da darbe girişimine kalkışanlara milletimiz nasıl tokat vurduysa, bundan sonra da bu tür kalkışmaya çalışanları, milletimiz aynı tokadı vuracaktır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından törene katılanlar tarafından 15 Temmuz Resim Sergisi gezildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri