Görüş Bildir

Çanakkale Müzesine yoğun ilgi

Anasayfa » yerel »
2017-03-20 16:45:40 Tarihinde eklendi

ERZURUM’UN YAŞAM MERKEZİ FORUM ERZURUM, 14-26 MART TARİHLERİ ARASINDA ERZURUM’DA İLK KEZ GERÇEKLEŞEN ÇANAKKALE 1915 SAVAŞ MALZEMELERİ MÜZESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Çanakkale Müzesine yoğun ilgi
Erzurum’un yaşam merkezi Forum Erzurum, 14-26 Mart tarihleri arasında Erzurum’da ilk kez gerçekleşen Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ne ev sahipliği yaptı. 14 Mart’ta gösterime açılan ve oldukça yoğun ilgi gören Çanakkale savaşından günümüze kadar ulaşmış koleksiyon, 26 Mart tarihine kadar ziyaretçilerle buluşmaya devam edecek.
Erzurumluların buluşma noktası Forum Erzurum, ilklerin merkezi olmaya devam ediyor. 14 Mart’ta gösterime açılan 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi, Erzurum’da ilk kez Forum Erzurum Avm’de ziyaretçilerle buluştu. Çanakkale Savaşı’ndan günümüze kadar kalabilmiş orijinal harp malzemeleri, kişisel objeler, maket ve görsellerden oluşan müzeyi ziyaretçiler 26 Mart tarihine kadar ziyaret edebilecek.
Oldukça yoğun ilgi gören müzenin yanı sıra 18 Mart tarihinde gerçekleşen bando gösterisinde çalınan Çanakkale marşları ile ziyaretçiler Çanakkale ruhunu yeniden yaşadılar. Her günü dolu dolu geçen etkinlikte 19 Mart günü, Şehitler ortaokulu öğrencileri ise Çanakkale türkülerini seslendirdi.
Zafere tanıklık etmiş olan eşsiz koleksiyonu görmek isteyen tüm ziyaretçilerin 26 Mart tarihine kadar Forum Erzurum’a davetli olduğu belirtildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri