Görüş Bildir

Ateşli Silahlar Türkiye Kupası devam ediyor

Anasayfa » spor »
2017-03-31 09:02:11 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ateşli Silahlar Türkiye Kupası, Mersin Erdemli Olimpik Atış Poligonu’nda devam ediyor.
Kupa programı birinci gününde tüm kategorilerde 50 M Tüfek Yat Atışı ve 25 M Center Fire Tabanca müsabakaları gerçekleşti. 50 M Tüfek Yat Atışı disiplininde ilk üç sırada bulun sporcular şöyle:

Büyük Erkek Kategorisinde;
1.Ahmet Bayrak (Ferdi- Van) Yeni rekor
2.Emrah Ceylan( TSK Spor Gücü)
3.Ömer Akgün(Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü)

Büyük Erkek Takım
1. Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü
2. Manisa Mesir Atıcılık

Genç Erkek Kategorisinde;
1. Taha Şükrü Baltacı (Trabzonspor Kulübü) Yeni Rekor
2. Mehmet Salih Yıldız (Trabzonspor Kulübü)
3. Uğur Uman ( Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)

Genç Erkek Takım
1. Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü
2.Trabzonspor Kulübü
3. Manisa Mesir Atıcılık

Yıldız Erkek Kategorisinde
1.Recep Kara (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)
2.Berat Kaan Aydın (Trabzonspor Kulübü)
3.Seyfettin Güçhan Arslanhan (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)

Yıldız Erkek Takım
1. Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü

Büyük Bayanlar Kategorisinde:
1.Şirvan Yıldız Yavuzkurt (Ferdi/Van)
2. Zeynep Yıldız (TSK Sporgücü)
3. Meral Karaaslan Erzurum (TSK Sporgücü)

Büyük Bayanlar Takım
1.TSK Sporgücü Yeni Türkiye Rekoru
2. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü

Genç Bayanlar Kategorisinde;
1. Romeysa Kara (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü)
2.Dora Çelik (Trabzonspor Kulübü)
3. Edanur Tarhan (Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü)

Genç Bayanlar Takım
1. Trabzonspor Kulübü
2. Eskişehir Gençlik ve Spor Kulübü
3. Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü

Yıldız Bayanlar Kategorisinde;
1. Gizem Gökmen (Çankırı Gençlik Spor)
2.Melisa Şimşek (Trabzonspor Kulübü)
3.Esin Akgün (Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü)

Yıldız Bayanlar Takım
1. Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü yeni türkiye rekoru
2. Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü

25 MT Center Fire Tabanca Büyük Erkekler
1. Fatih Kavruk (TSK Sporgücü) Türkiye Rekoru
2. Yusuf Dikeç (Ferdi/Mersin)
3.Özgür Varlık(Ferdi/Bolu)

25 MT Center Fire Tabanca Büyük Erkekler Takım
1.TSK Sporgücü

25 MT Genç Erkek Standart Tabanca Ferdi
1.Kemal Erkahya (Gelibolu Avcılık ve Atıcılık Kulübü) Türkiye Rekoru
2.Muhammed Kerim Kırıcı (Kahramanmaraş GHSİM)
3.Erdem Bülbül (Samsun Canik Belediye Spor Kulübü

Final müsabakaları ardından düzenlenen kupa, madalya takdim törenine; Bakan Danışmanı Tuğçe Özer, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri Akgün, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç da katıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri