Görüş Bildir

Medicalpark İzmir’e uluslararası iki başarı belgesi

Anasayfa » saglik »
2017-03-31 13:24:24 Tarihinde eklendi

KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA HER ALANDA ATILIMLAR YAPAN MEDİCALPARK İZMİR HASTANESİ İKİ ÖNEMLİ BAŞARI ELDE ETTİ. ELDE EDİLEN BAŞARILARI KAMUOYU İLE PAYLAŞMAK İÇİN MEDİCALPARK İZMİR HASTANESİ’NDE BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Medicalpark İzmir’e uluslararası iki başarı belgesi
Yaptığı çalışmalar ve verdiği hizmet ile sağlık alanında birçok başarıya imza atan Medicalpark İzmir Hastanesi dünya en saygın belgelerini alarak, uluslararası standartlarda hizmet ürettiğini bir kez daha kanıtladı.
Kurulduğu günden bu yana her alanda atılımlar yapan Medicalpark İzmir Hastanesi iki önemli başarı elde etti. Elde edilen başarıları kamuoyu ile paylaşmak için Medicalpark İzmir Hastanesinde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Medicalpark İzmir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Beken, Başhekim Yardımcıları Orhan Satılmaz ve Özlem Ecemiş, Tıbbi Direktör Ertuğrul Ercan, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Çağatay Arslan katıldı.

Dünyanın en saygın sağlık akreditasyonu
Hastane, dünyanın en saygın sağlık akreditasyonu olarak kabul edilen JCI (Joint Commission International) belgesini yoğun bir denetim sonrası tekrar kazanarak, uluslararası standartlarda hizmet ürettiğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Öte yandan hastanedeki Radyasyon Onkolojisi kliniği de Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) tarafından düzenlenen TLD doz çalışmasına katıldı. Radyoterapi cihazlarının uluslararası kriterlere uygunluğunu inceleyen bu çalışma, IAEA’nın göndermiş olduğu dedektörlerin, klinikte ışınlanması ve sonuçların IAEA merkezinde değerlendirilmesi sonucunda gerçekleştirildi. Klinik bu çalışma sonucunda da yüzde 1 fark ile başarılı bir sonuç elde etti.

İki önemli belge
Hastanenin kuruluşundan bu yana vizyonu ve misyonu nedeniyle 4 temel esasla nitelikli sağlık hizmeti sunmayı hedeflediğini dile getiren Başhekim Yardımcısı Özlem Ecemiş, “Hastane ve çalışan güvenliği ve memnuniyeti esaslarına uygun olarak çalışmak için uluslararası çalışma standartlarımız bize hedef göstermektedir. Bu alandaki çalışmalarımız da ödüllerle taçlandırmıştır. Bunlardan biri JCI (Joint Commission International. 3 yılda bir yenilenen, binin üzerinde bir standartla karşılaştırılmalı olarak değerlendirilen uluslararası bir standart. 1950’den beri, hasta güvenliği açısında değişik hastanelerde standartları denetlemektedir. Hedefleriz doğrultusunda yaptığımız çalışmalar bu belgeleri olarak taçlandırıyor ve memnuniyetini yaşıyoruz. Bunun dışında Avrupa Kalite Yönetim Vakfının Yönetim Sistemi ve Çalışan Memnuniyeti esaslı strateji bazında yaptığımız başarıları test ettiği IAEA çalışmalarımız devam ediyor. Bunların tümü nitelikli hizmet sunmak adına fark oluşturan, öncülük yapan, değer katan hastanemiz için yapılan çalışmaların bir belgelendirmesidir. Bu sene için hedefimizi beşi bir yerde hedefi ile nitelikli sağlık hizmeti sunma yönündeki başarımız belgelenme üzerine bu şekilde kurduk” diye konuştu.

“Sağlık turizmi ülkemizin parlayan değerlerinden olacak”
Son yıllarda sağlıkta kaliteli hizmetin ülkemizde başladığına dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Beken, “Sağlık Bakanlığının ve özel sektörün işbirliği ile artık hastaneler dünya standartlarında hizmet vermeye başladı Bunlardan bir tanesi de bizim kurumumuz. Ülkemizde 30’un üzerinde kalite belgesine sahip olan hastaneler var. Bunların her biri de ağlık turizmine hizmet verebilecek iyi hastaneler. Geçmiş yıllarda ciddi sayılarda sağlık turizmi ile veriler elde ettik. Bugün itibariyle ülkemizin içinde bulunduğu konjonktürden dolayı hasta sayısında biraz düşüş yaşadık Ama inanıyorum ki elimizde bu değerler olduğu sürece, önümüzdeki süreçte sağlık turizmi ülkemizin parlayan değerlerinden biri olmaya devam edecektir” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri