Görüş Bildir

‘Kocaciğer’ adlı maket ilgi odağı oldu

Anasayfa » saglik »
2017-03-29 09:13:35 Tarihinde eklendi

AKCİĞER HASTALIKLARINA VE AKCİĞER KANSERİNE YÖNELİK BİLİNCİ ARTIRMAK AMACIYLA ‘KOCACİĞER’ ADLI MAKET TEKİRDAĞ’A GETİRİLDİ. ‘KOCACİĞER’ ADLI DEV MAKET VATANDAŞLAR TARAFINDAN İLGİ ODAĞI OLDU.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
‘Kocaciğer’ adlı maket ilgi odağı oldu
Akciğer hastalıklarına ve akciğer kanserine yönelik bilinci artırmak amacıyla ‘Kocaciğer’ adlı maket Tekirdağ’a getirildi. ‘Kocaciğer’ adlı dev maket vatandaşlar tarafından ilgi odağı oldu.
Kocaciğer maketi, Kanser Daire Başkanlığı tarafından akciğer kanseri ve akciğer hastalıkları konusunda vatandaşları bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Trakya’nın en büyük Alışveriş merkezi olan Tekira AVM’de sergilendi. Burada bulunan ‘Kocaciğer’ adlı dev maket vatandaşlar tarafından ilgi odağı oldu. ‘Kocaciğer’ maketi 29-30 Martta Çorlu’da, 31 Martta ise Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Fatih Anadolu Lisesi ve Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde sergilenecek.
Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Unutmayın kanser önlenebilir, erken teşhis edilebilir ve tedavi edilebilir bir hastalıktır” denildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri