Görüş Bildir

Uşak’ta onlarca at ile “EVET” klibi

Anasayfa » politika »
2017-03-31 17:48:35 Tarihinde eklendi

TÜRKİYE'DE 16 NİSAN GÜNÜ GERÇEKLEŞECEK REFERANDUMA SAYILI GÜNLER KALA İLGİNÇ VE RENKLİ ÇALIŞMALAR DA ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI. UŞAK'TA BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN’IN DA YER ALDIĞI ONLARCA CİRİT ATI VE CİRİTÇİNİN KATILIMI İLE RENKLİ BİR 'EVET' KLİBİ

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Uşak’ta onlarca at ile “EVET” klibi
Türkiye’de 16 Nisan günü gerçekleşecek referanduma sayılı günler kala ilginç ve renkli çalışmalar da ortaya çıkmaya başladı. Uşak’ta Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın da yer aldığı onlarca cirit atı ve ciritçinin katılımı ile renkli bir ’Evet’ klibi çekildi.
Atasporu ciridin yaygın olduğu kentlerden biri olan Uşak’ta, 16 Nisan referandumuna özel bir klip çekildi. Yeni Anayasa’ya Türkiye’nin ihtiyaç duyduğunu, ev, köy, mahalle ve esnaf toplantılarıyla anlatan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da, profesyonel ciritçilerle birlikte evet klibinde rol aldı. Niçin “evet”in vurgulandığı, klipte 10 kulüpte lisanslı olarak cirit sporunu yaşatmaya çalışan 100 oyuncu yer aldı ve yoğun bir prodüksiyon çalışması ortaya kondu.
Türkiye’nin 2023 hedefleri için Uşak’ın tüm unsurlarıyla hazır olduğunu belirten Başkan Nurullah Cahan, “7’den 70’e tüm vatandaşlarımız, ülkemizin daha ileriye gitmesini ve şimdiye kadar önüne çıkarılan engellerin tamamen ortadan kalkmasını istiyor. Şu anda ülke olarak, içeride ve dışarıdaki hainlere karşı mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizi de ‘evet’ diyerek ortak paydada yapıyoruz. Yoğun bir özveri gerektiren ata sporumuz ciridi icra edenlerle birlikte, ülke davasına destek olmak istedik ve bir klip hazırladık. Güçlü Türkiye’ye giden yolun inceliklerini ve cumhurbaşkanlığı sistemini anlattık. Ciritçilerimizle birlikte evet pankartlarının yer aldığı hoş bir çalışma oldu. Umarım Uşaklı hemşehrilerimiz de beğenirler” dedi.
Cirit için bir dizi çalışma yaptıklarını da belirten Başkan Cahan, eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini ve spora ilgi duyan bütün vatandaşlara gerekli desteğin sunulacağını dile getirdi. Biniciliğin ve cirit sporunun keyfini herkesin yaşaması gerektiğini anlatan Cahan, “Ecdadımız at üzerinde nice kıtalar fethetti ve nice savaşalar kazandı. Ata binmek gerçekten hoş bir spor. Ben tüm hemşehrilerime bu sporu tavsiye ediyorum” diye konuştu.
Bu yıl Türkiye şampiyonluğunu hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Cahan, “Geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonasında aldığımız ikincilik ile bunu gösterdik. İnşallah önümüzdeki sene Türkiye Şampiyonu olarak bu başarımızın meyvesini almak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler