Görüş Bildir

Bakan Bozdağ: "Bin yıldır Anadolu’dan bizim köklerimizi kazımaya çalışan çevreler var"

Anasayfa » politika »
2017-03-31 14:54:40 Tarihinde eklendi

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ, "TÜRKİYE ZOR BİR COĞRAFYA. BİZ BİN YILDIR ANADOLU’DAYIZ. AMA BİN YILDIR DA ANADOLU’DAN BİZİM KÖKLERİMİZİ KAZIMAK İÇİN UĞRAŞAN VE HİÇ VAZGEÇMEYEN ÇEVRELER VAR. DIŞARIDAN OLANLAR VAR, İÇİMİZDEN BULDUKLARI İŞ BİRLİKÇİLERİ VAR

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bakan Bozdağ: "Bin yıldır Anadolu’dan bizim köklerimizi kazımaya çalışan çevreler var"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye zor bir coğrafya. Biz bin yıldır Anadolu’dayız. Ama bin yıldır da Anadolu’dan bizim köklerimizi kazımak için uğraşan ve hiç vazgeçmeyen çevreler var. Dışarıdan olanlar var, içimizden buldukları iş birlikçileri var" dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Nevşehir’in Avanos ilçesinde miting düzenledi. Bakan Bozdağ mitingde yaptığı konuşmada 16 Nisan’da hakem olan aziz milletimiz nihai kararı vereceğini söyledi.
Bakan Bozdağ, "Değeli dostlarım Türkiye 16 Nisan 2017 tarihinde tarihi bir gün yaşayacaktır. Büyük bir reformu yapıp yapmayacağına karar verecektir. Türkiye devleti ve Türk milleti Osmanlı dönemi dahil yaklaşık 200 yıldır en iyi hükümet sistemi hangisidir onun tartışmasını yapıyor. Zaman zaman bunların bazılarını aldı uyguladı. En son parlamenter sistemi beraber uyguladık. Ama geldiğimiz noktada 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünü yaşadıktan sonra artık Türkiye’nin hükümet sistemi tartışmalarına bir nokta koyma gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. MHP’nin Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu açıklama üzerine bu tartışmalar da yeni bir safhaya gelindi. AK Parti, MHP kurmayları bir araya geldi ve ortak bir çalışma yapıldı. Türkiye’nin hükümet sisteminin Türkiye’ye özgü yeniden kuran ve yeni bir sistemi aziz milletimizin önüne getiren tarihi süreç başlatıldı. Parlamento görüşmeleri bitti ve artık söz de karar da Avanosluların, Nevşehirlilerin ve aziz Türk milletinindir. 16 Nisan’da hakem olan aziz milletimiz nihai kararı verecektir" diye konuştu.
Turgut Özal ve Demirel’in de bu sistemi istediğini ancak güçlerinin yetmediğini söyleyen Bakan Bozdağ, "Bu reformu yapacak gücü olan AK Parti ve MHP bir araya geldi. Aradan zaman geçti. Merhum Turgut Özal ve merhum Süleyman Demirel milletvekili, başbakan ve cumhurbaşkanı olarak devleti yönetme tecrübelerinin kendilerine öğrettikleri sonucu her ikisi de ’Türkiye böyle yönetilemez’ dedi ve o zaman tek başlı yürütmenin Türkiye için gerekliliğinin altını çizdi. Ama hem Özal’ın hem de Demirel’in bunları yapacak gücü kalmamıştı. Onlar da olan gücünü kaybetmişti. İlk defa Türkiye’de böylesine büyük bir reformu yapacak gücü olan AK Parti ve MHP bir araya geldi ve önceki siyasetçilerimizin devlet adamlarımızın Türkiye için daha faydalı gördüğü tek başlı yürütmeyi hayata geçiren Cumhurbaşkanlığı sistemini parlamentoya getirdi. Türkiye zor bir coğrafya. Biz bin yıldır Anadolu’dayız. Ama bin yıldır da Anadolu’dan bizim köklerimizi kazımak için uğraşan ve hiç vazgeçmeyen çevreler var. Dışarıdan olanlar var, içimizden buldukları iş birlikçileri var" şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler