Görüş Bildir

‘Yetersiz Bakiye’ kahkahaya boğdu

Anasayfa » magazin »
2017-03-28 18:00:01 Tarihinde eklendi

ünlü sanatçılar Hakan Yılmaz ve Hande Subaşı’nın başrolünü oynadığı ve biletlerin kitap karşılığında ücretsiz dağıtıldığı ‘Yetersiz Bakiye’ adlı oyun büyük ilgi gördü.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
‘Yetersiz Bakiye’ kahkahaya boğdu
Bursa’da, ünlü sanatçılar Hakan Yılmaz ve Hande Subaşı’nın başrolünü oynadığı ve biletlerin kitap karşılığında ücretsiz dağıtıldığı ‘Yetersiz Bakiye’ adlı oyun büyük ilgi gördü. Bilet karşılığında toplanan kitaplar Erzurum Horasan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine gönderilecek.
Yıldırım Belediyesi, önemli sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği ‘Bir Kitap Bir Bilet’ kampanyası ile kültür ve sanatı bir araya getirmeye devam ediyor. Uygur Kardeşler’in sahnelediği ‘Marko Paşa’ müzikali, Haldun Dormen’in başrolünde yer aldığı ‘Kibarlık Budalası’ ve tiyatronun ünlü ismi Can Gürzap’ın başrolünü oynadığı ‘Ölü Ozanlar Derneği’ gibi bir çok önemli eseri ‘Bir Bilet Bir Kitap’ projesi ile ilçe sakinleri ile buluşturan Yıldırım Belediyesi, ‘Yetersiz Bakiye’ oyununu tiyatro severlere ücretsiz izleme imkanı sağladı.
Ünlü sanatçılar Hakan Yılmaz, Hande Subaşı, Eylül Öztürk ve Cengiz Şahin’in sahneye koyduğukomedi oyununun biletleri kitap karşılığında ücretsiz olarak dağıtıldı. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 2 perde olarak sahnelenen veilçe sakinlerini kahkahaya boğan oyundan elde edilen kitaplar, Erzurum Horasan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine mutluluk olacak. Mizah ile yoğrulmuş bu oyunda peş peşe gelen espriler ile seyirci gülerken kendileri ile oyun arasında bağlantı kuruyorlar. Tüketme hastalığına yakalanan herkes oyunda kendinden veya çok yakınındakilerden bir parça buluyor.İnsanların yanlarından ayırmadığı, koleksiyonunu bile yaptığı kredi kartlarının engellenemeyen sömürüsüne tanık olunan oyunda 16 haneli numarasıyla plastik paranın Sadi ve Melek’in başına açtığı işler izleyenlere keyifli bir tiyatro gecesi yaşattı.
Bilet karşılığında toplanan kitaplar Erzurum Horasan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine gönderilecek.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler