Görüş Bildir

Yeni Türkü, Gebze’de çocuklarla unutulmaz bir konser verdi

Anasayfa » magazin »
2017-03-29 00:50:54 Tarihinde eklendi

KONSER SONRASI AÇIKLAMA YAPAN YENİ TÜRKÜ SOLİSTİ DERYA KÖROĞLU, “23 NİSAN’I KUTLADIK BUGÜN BİZ. ATATÜRK’ÜN UZUN BAKIŞI İLE GELECEĞE OLAN GÜVENİ İLE ÇOCUKLARA ARMAĞAN ETTİĞİ İLK ULUSLARARASI ÇOCUK BAYRAMINI BÖYLE BURADA KUTLAMIŞ OLDUK. BİZ ÇOK GURUR D

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Yeni Türkü, Gebze’de çocuklarla unutulmaz bir konser verdi
Türkiye’nin önde gelen özgün müzik gruplarından Yeni Türkü, Kocaeli’nin Gebze İlçesinde hayranlarına unutulmaz bir konser verdi. Bazı şarkılarda Yeni Türkü grubuna sahnede çocuklardan oluşan koro eşlik etti.
Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi (BİLKAR) tarafından Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde, Türkiye’nin önde gelen özgün müzik gruplarından Yeni Türkü grubu kendilerini izlemeye gelenlere unutulmaz bir konser verdi. Hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan Yeni Türkü grubu, konser alanını dolduran yüzlerce kişiye sevilen şarkılarını seslendirdi. Yeni Türkü, sahnede yaklaşık 2 saat kadar kalırken bazı şarkılarda çocuklardan oluşan bir koro gruba sahnede eşlik etti. ‘Maskeli Balo’, ‘Bana Bir Masal Anlat Baba’, ‘Telli Turna’, ‘Aşk Yeniden’, ‘Olmasa Mektubum’ gibi ünlü şarkılarını seslendiren grup, kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı.
Konser sonrası açıklama yapan Yeni Türkü solisti Derya Köroğlu, “23 Nisan’ı kutladık bugün biz. Atatürk’ün uzun bakışı ile geleceğe olan güveni ile çocuklara armağan ettiği ilk uluslararası çocuk bayramını böyle burada kutlamış olduk. Biz çok gurur duyduk, duygulandık. Şimdiye kadar hiç bu kadar genç kardeşimle şarkı söylediğim olmamıştı. Çok çok teşekkür ediyoruz Gebze’ye. Çok özel bir seyirci var burada. Başka bir yerde de olmuyor böyle bir konser. Demek ki burada ki insanların duruşu farklı, bize çok yakın. Bu yüzden de buraya gelmekten büyük zevk duyuyoruz” dedi.
Konser bitiminde, salonu dolduran dinleyiciler grubu ayakta alkışlarken çocuklar ise grubun solisti Derya Köroğlu’na çiçek verdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler