Görüş Bildir

Bin öğrenci aynı anda kitap okudu

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-03-29 13:58:13 Tarihinde eklendi

DÜZCE’DE KÜTÜPHANELER HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORTAKLAŞA SESSİZ KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bin öğrenci aynı anda kitap okudu
Düzce’de bin öğrenci aynı anda 20 dakika boyunca sessizce kitap okudu. Öğrenciler kitap okumanın güzel konuşmaya faydası olduğunu söyledi.
Düzce’de Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa Sessiz Kitap Okuma etkinliği düzenlendi. Anıtpark’ta düzenlenen etkinliğe öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra büyüklerde katıldı. Etkinliğe katılanlar yaklaşık 20 dakika getirdikleri kitapları okudular.
Etkinliğe katılan Vali Yardımcısı Turgut Serimer, bin öğrencinin katılımı ile kitap okuma etkinliği düzenlediklerini belirterek “Bin öğrencinin katılımı ile güzel bir havada okuma etkinliği yapıyoruz. Öğrencilerimizi ne kadar erken yaşta okumaya sevk edersek çocuklarımızın yıllar geçtikçe konuları anlama bunları tahlil etme yetenekleri o derece artacaktır. Büyüklerimizin dediği gibi kitap en iyi dosttur” dedi.
Kitap okuyan öğrenciler ise kitap okuma etkinliğine katıldıklarını belirterek kitap okumanın güzel konuşmaya faydası olduğunu ve kelime hazinelerinin geliştiğini söylediler.
Kitap okuma etkinliği sonunda çocuklar okullarına geri döndüler.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler