Görüş Bildir

Ardahan’da kar geçit vermedi

Anasayfa » genel »
2017-03-21 01:01:00 Tarihinde eklendi

ARDAHAN´DA KAR VE TİPİ NEDENİYLE SAHARA DAĞI GEÇİDİNDE ARAÇLAR MAHSUR KALDI. BİRÇOK TIR, TİPİ NEDENİYLE GÖRÜŞ MESAFESİ OLMAYAN YOLDAN ARDAHAN’A GERİ DÖNMEK ZORUNDA KALDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ardahan’da kar geçit vermedi
Ardahan´da kar ve tipi nedeniyle Sahara Dağı geçidinde araçlar mahsur kaldı. Birçok TIR, tipi nedeniyle görüş mesafesi olmayan yoldan Ardahan’a geri dönmek zorunda kaldı.
Ardahan ile Artvin´in Şavşat ilçesini birbirine bağlayan Sahara Geçidi’nde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle trafik durdu. Kent genelinde iki gün boyunca etkisini sürdüren ve bugün öğleden sonra şiddetini arttıran kar, yükseklerde tipiye dönüştü.
GERİ DÖNDÜLER
Karayolları ekipleri, Ardahan-Artvin ve Ardahan-Posof yollarında büyük araçlara izin vermezken, küçük araçların zincirsiz geçişine izin verilmiyor. Ardahan’dan Artvin güzergahını kullanmak isteyen birçok TIR yolda kaldı. TIR’lar, görüş mesafesi olmayan yoldan geri Ardahan’a dönmek zorunda kaldı.
TIR Sürücüsü Murat Taş, “Yol açan yok, şu an dönmek zorundayız. Zaten günlüğüne zarar ediyoruz bilmem ne olacak halimiz. Yol kapalı ve mecburen dönüyoruz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri