Görüş Bildir

SANKO okullarından YGS dereceleri

Anasayfa » egitim »
2017-03-30 17:43:46 Tarihinde eklendi

ÖZEL SANKO FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ İLE SANKO KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ, YGS'DE BÜYÜK BAŞARI ELDE EDEREK TÜRKİYE İKİNCİLİĞİYLE BİRLİKTE TOPLAM 11 FARKLI DERECE ELDE ETTİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
SANKO okullarından YGS dereceleri
Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ile Sanko Koleji öğrencileri, YGS’de büyük başarı elde ederek Türkiye ikinciliğiyle birlikte toplam 11 farklı derece elde etti.
Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan YGS’de Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Furkan Bulgur YGS 5’te Türkiye ikinciliğinin yanı sıra, YGS 6’da dördüncü, YGS 3’te yedinci, YGS 1’de sekizinci, YGS 2’de 11’inci ve YGS 4’te 17’nci oldu. Barış Alpdoğan ise, YGS 6’da 28’inci, YGS 1’de 39’uncu, YGS 2’de 49’uncu, YGS 5’te 58’inci ve YGS 3’te ise 91’inci oldu. Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ile Sanko Koleji öğrencileri Türkiye genelinde ilk 10’da dört, ilk 50’de dokuz, ilk 100’de 11, ilk 200’de 12, ilk 500’de 28, ilk 1000’de 43, ilk 2000’de 56 ve ilk 5000’de ise toplam 78 derece elde etti.
Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Mutlu Koçağra, öğrencilerin elde ettiği başarılarla gururlandıklarına dikkat çekerek, "Bunun dışında öğrencilerimizin diğer puan türlerindeki dereceleri de ilk 100’ün üzerinde. İki öğrencimizin toplam 11 derecesi var. Diğer öğrencilerimiz de gerçekten çok başarılı sonuçlar elde ettiler. İlk 500’de 28 öğrencimiz dereceye girdiler, ilk 1000’de 43, ilk 5 binde 78 derecemiz söz konusu. Biz liseler olarak öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Zorlu bir süreçten geçtiler. Bireysel çalışmaları, öğretmenlerinin yönlendirmelerini dikkate almaları ve gerekenleri yapmaları çok önemliydi" diye konuştu.
Aldığı başarı ile Türkiye 2’ncisi olan Furkan Bulgur, düzenli ve sabırlı bir çalışmayla amacına ulaştığını belirterek, "Bu başarıda okulumun, arkadaşlarımın ve ailemin desteği çok büyük. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Bu sonucu almamda en büyük etkenlerden birisi ise, hocalarımın tavsiyeleri, onlar bu konuda çok bilgili kişiler. Ben de onların tavsiyelerini gerek kendi deneyimlerimden yararlanarak planlı, disiplinli bir şekilde çalışarak bu başarıyı elde ettim. Bu tarz sınavlara girecek olan arkadaşlarıma tavsiyem; iyi bilen kişilerden destek almaları ve kendilerinin farkında olmaları. Disiplinli, düzenli ve sabırlı bir çalışmayla amaçlarına ulaşacaklarını bilsinler. Eğer isterseler yaparlar, çok zor bir şey değil" şeklinde konuştu.
Derece alan diğer öğrenci Barış Akdoğan ise hedefinin tıp veya mühendislik fakültelerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Sınavda güzel bir başarı elde ettim. Bunda en büyük destekçilerim başta ailem, okulum, idarecilerim, öğretmenlerim ve arkadaşlarım oldu. Bu süreçte özellikle Sanko Okulları’nın bize çok büyük katkısı oldu. Gerek çalışma ortamı sağlamak konusunda, gerekse anlamadığımız yerlerde hocaların bize verdikleri destek konusunda bize yadsınamaz katkıları oldu. Ben bu süreçte çok çalışmaktan ziyade, düzenli çalışmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. 9 ve 10’uncu sınıfta yoğun çalışılmasa da çalışılması gerektiğine inanıyorum. Boş bırakınca ilerde sıkıntı yaşanıyor’’ diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri