Görüş Bildir

Kırgızistan Bilimler Akademisinden Ahmet Yesevi Üniversitesine birincilik ödülü

Anasayfa » egitim »
2017-03-29 11:37:25 Tarihinde eklendi

KIRGIZİSTAN BİLİMLER AKADEMİSİNİN DÜZENLEDİĞİ SEMPOZYUMDA, AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİNİ TEMSİL EDEN KAPİTON LİVOV’UN BİLDİRİSİNİN KIRGIZİSTAN BİLİMLER AKADEMİSİ TARAFINDAN SEMPOZYUMUN EN İYİ BİLDİRİSİ OLARAK SEÇİLDİĞİ VE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜL

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kırgızistan Bilimler Akademisinden Ahmet Yesevi Üniversitesine birincilik ödülü
Kırgızistan Bilimler Akademisinin düzenlediği sempozyumda Ahmet Yesevi Üniversitesini temsil eden Kapiton Livov’un bildirisi, sempozyumun en iyi bildirisi seçilerek birincilik ödülüne layık görüldü.
Ahmet Yesevi Üniversitesinden yapılan açıklamada, Kırgızistan Bilimler Akademisi tarafından düzenlenen “Türk Dünyası, Kültür ve Sanatı” konulu uluslararası sempozyuma Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. sınıf öğrencisi Kapiton Lvov’un katıldığı belirtildi. 23-25 Mart tarihleri arasında Bişkek’te Gimnaziya Lisesi’nde gerçekleşen sempozyumda Kapiton Lvov’un “1990-2000 Yılları Arasında Saha (Yakut) Cumhuriyeti’nin Dış ve Federal İlişkilerinin Siyasi ve Hukuki Açıdan Analizi” konulu bildirisini sunduğu ifade edildi. Ahmet Yesevi Üniversitesini temsil eden Kapiton Livov’un bildirisinin Kırgızistan Bilimler Akademisi tarafından sempozyumun en iyi bildirisi seçilerek birincilik ödülüne layık görüldüğü belirtilerek, “Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil eden Kapiton Lvov’a altın madalya, birincilik belgesi ve sertifika verildi” denildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri