Görüş Bildir

Açıköğretim’de bir yenilik daha: ‘Açık Kütüphane’

Anasayfa » egitim »
2017-03-29 12:34:16 Tarihinde eklendi

YAKLAŞIK 1,5 MİLYONLUK BÜYÜK BİR KİTLEYE HİTAP EDEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİNİN SON DÖNEMLERDE SUNDUĞU YENİ OLANAKLARDAN BİRİ DE “AÇIK KÜTÜPHANE” OLURKEN, 1980’LERİN SONUNDAN GÜNÜMÜZE KADAR KURUMUN SAHİP OLDUĞU ARŞİV, DİJİTAL ORTAMDA

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Açıköğretim’de bir yenilik daha: ‘Açık Kütüphane’
Yaklaşık 1,5 milyonluk büyük bir kitleye hitap eden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminin son dönemlerde sunduğu yeni olanaklardan biri de “Açık Kütüphane” olurken, 1980’lerin sonundan günümüze kadar kurumun sahip olduğu arşiv, dijital ortamda kullanıcılara açıldı.
Kitap, makale, tez, proje, televizyon yayınları gibi pek çok materyali içeren zengin arşivi ile ‘Açıköğretimin Hafızası’ olarak nitelendirilen “Açık Kütüphane” ile ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, “1980’lerden günümüze, işletme, iktisat, hukuk, botanik, coğrafya, yabancı diller, sağlık bilimleri vb. pek çok farklı alanda üretilen kitapların çevrim içi formlarına erişilebilen kütüphane, aynı zamanda “Açık Sınıf” kapsamında üretilen tüm videolara erişim sağlamaktadır. Bu imkânı tüm öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimizin kullanımına sunmamın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Açık Kütüphane ile ilgili; ders, konu, bölüm, yazar, yıl, materyal türü gibi farklı tarama seçeneklerini bir arada sunarak sistematik bir yapıya dönüştürülen bu platforma, açıköğretim öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin, kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte “acikkutuphane.anadolu.edu.tr” adresinden gerekli dokümanlara erişimi sağlayabilecekleri belirtildi. Ayrıca, el yazması eserlerin bulunduğu "Nadir Eserler" sayfası ile tarihe ışık tutan "Mikro Filmler" sayfalarının öne çıkan bölümler olduğu ifade edildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri