Görüş Bildir

Putin, Amerika ile ilişkilerini anlattı

Anasayfa » dunya »
2017-03-30 18:48:16 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Uluslararası Arktik Forumu çerçevesinde konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilerini geliştirmek istediğini, ABD’yi büyük bir güç olarak gördüğünü, geri kalanının ise yalan, provokasyon ve iftira olduğunu söyledi.
Putin, Rusya’nın savunmalara en çok para harcayan ülke olan ABD ile savaşmak yada yarışmak niyetinde olmadığını kaydetti. Kamuoyu yoklamalarının ABD’de Rusya’nın çok arkadaşı olduğunu gösterdiğini belirten Putin, “Amerikan iş adamlarından çok dostlarımız var” dedi.
Putin, Rusya’nın ABD’de başkanlık seçimlerinin sonuçlarını etkileyip etkilemediğine ilişkin soruyu yanıtlarken, "Dudaklarımı oku - Hayır" dedi. Putin, bu şekilde, ABD Eski Başkanı Ronald Reagan’ın yeni vergilere dayanan tartışmada Amerikalılara verdiği cevabı taklit etti. Putin, "En yakın zamanda bu durum daha olumlu hale gelince görüşmemizin tarihini tespit edeceğiz. Görüşülecek çok konu birikmiş. Ekonomi, bölgesel güvenlik alanlarındaki konular var. Biz bu tartışmaya hazırız, ama diğer tarafın da niyeti ve hazırlığı olması şart" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler