Görüş Bildir

Brüksel başkonsolosluğumuz önünde bıçaklı saldırı!

Anasayfa » dunya »
2017-03-30 21:38:53 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosluğunda bugün yerel saat ile 17.00 sularında Türk vatandaşlarının oy kullanımı esnasında çıkan olaylar neticesinde 2’si ağır 4 kişi yaralandı.
İddiaya göre; PKK lehine sloganlar atan bir grup, örgüte ait pankart ve flamalarla başkonsoloslukta oy kullanan kişilere yönelik sözlü tacizde bulundu. Sözlü olarak başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu taraflar birbirlerine yönelik bıçaklı saldırı eylemi gerçekleştirdi. Polisin müdahale ettiği olayda yaralananlar grup arasında çıkarılarak hastanelere sevk edildi.
Brüksel Polisi Sözcüsü, “Olaya müdahale etmek durumunda kaldık, çünkü olaylar haddini aştı. Birden çok yaralı var ve tedavi edilmek üzere hastaneye gönderildiler. Olaya karışan şahıslar hakkında soruşturma başlatıldı” dedi.
Polisin müdahalesine rağmen bir süre daha başkonsolosluk önünde eylem yapan PKK yanlısı grup, polis korumasıyla Brüksel Başkonsolosluğu önünden ayrıldı.
Yaşanan olayla ilgili yazılı açıklama yapan Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, "Bugün (30 Mart) öğleden sonra Başkonsolosluğumuzda oy verme işlemleri sorunsuz bir şekilde devam ederken Başkonsolosluğumuza 100 metre mesafede bir grup vatandaşımız arasında çıkan arbede neticesinde yaralanmalar olduğu büyük üzüntüyle öğrenilmiştir.
Bu olaydan dört siyasi parti (AK Parti, MHP, CHP, HDP) temsilcimiz büyük üzüntü duymuş olup, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dilemektedirler. Ayrıca biraz sonra da tüm yaralı vatandaşlarımız hastanede ayrı ayrı ziyaret edilecektir." dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler