Görüş Bildir

“Hasretin İki Yakası-Mübadil Aile Öyküleri” sergisi açıldı

Anasayfa » yerel »
2017-01-31 18:14:11 Tarihinde eklendi

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ”ULUSLARARASI MÜBADELE SEMPOZYUMU VE MÜBADELENİN 94. YILI ANMA ETKİNLİKLERİ” KAPSAMINDA DÜZENLENEN “HASRETİN İKİ YAKASI-MÜBADİL AİLE ÖYKÜLERİ” SERGİSİ SÜLEYMANPAŞA BEL

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
“Hasretin İki Yakası-Mübadil Aile Öyküleri” sergisi açıldı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ”Uluslararası Mübadele Sempozyumu ve Mübadelenin 94. Yılı Anma Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen “Hasretin İki Yakası-Mübadil Aile Öyküleri” sergisi Süleymanpaşa Belediyesi Sergi Salonu’nda açıldı.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanısıra, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Poyraz, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Behçet Atlı ile Tekirdağlı vatandaşların katıldığı açılışta Türkçe ve Yunanca hazırlanan 40 aile öyküsü sergileniyor.
Lozan Mübadilleri Vakfı tarafından hazırlanan serginin açılışını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve diğer yetkililerle birlikte yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka Mübadil Aile Öyküleri sergisinin çok değerli bir sergi olduğuna dikkat çekerek, “Bu tür etkinliklerle mübadeleye Tekirdağ’dan ışık tuttuğumuz için mutluyuz” dedi.
Daha önce Türkiye’nin çeşitli illerinde de sergilenen ve Mübadil Aile Öykülerinin yer aldığı sergi 3 Şubat Cuma akşamına kadar vatandaşların gösterimine açık kalacak.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler