Görüş Bildir

Karda mahsur kalan hastaları AFAD ve UMKE ekipleri kurtardı

Anasayfa » genel »
2017-01-31 13:34:17 Tarihinde eklendi

KASTAMONU’DA KAR YAĞIŞININ ETKİLİ OLDUĞU CİDE VE DOĞANYURT İLÇESİNDE MAHSUR KALAN HASTALARI, KASTAMONU AFAD VE UMKE EKİPLERİ KURTARDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Karda mahsur kalan hastaları AFAD ve UMKE ekipleri kurtardı
Kastamonu’da kar yağışının etkili olduğu Cide ve Doğanyurt ilçesinde mahsur kalan hastaları, Kastamonu AFAD ve UMKE ekipleri kurtardı.
Kastamonu’nun Doğanyurt ve Cide ilçesinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Yer yer 1 metreyi aşan kar yağışı, köy yollarını da ulaşıma kapadı. Kapanan köy yolları nedeniyle ihtiyaçlarını gidermekte güçlük çeken köylüler, hastalarını da hastaneye ulaştıramıyor.
Gelen her ihbarı değerlendiren Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), ilk olarak Doğanyurt ilçesine bağlı Derindere Köyü ile Ortaburun Köyünde ve Cide’ye bağlı Çilekçe Köyünde aniden rahatsızlanan 48 yaşındaki Hatice Çetinkaya, 99 yaşındaki Şükrü Aygün ve Rukiye Aygün’ü, kar üstü paletli araç ile uzun uğraşlar sonunda alarak İnebolu Devlet Hastanesi ile Cide Devlet Hastanesine ulaştırdı.
Hastaları, hastaneye teslim ettikten sonra bir ihbar daha alan AFAD ve UMKE ekipleri, Cide’ye bağlı Çataloluk Köyünde fenalaşan ve kalbi sıkışan Dursun Akyol’a müdahale etmek için yola çıktı. 1 metreyi aşan zorlu kış şartlarında köye güçlükle Çataloluk Köyüne ulaşan AFAD ve UMKE ekipleri, aldığı alkolün etkisiyle fenalaştığı ileri sürülen Dursun Akyol’un evine giderek hastayı muayene etti. Akyol’un yoğun kar nedeniyle köy çarşısından evine dönerken yoğun karda fenalaştığı belirtildi. Ekipler, muayenenin ardından köyden ayrıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler