Görüş Bildir

FETÖ operasyonları kapsamında el konulan Naksan’da işler rayına oturuyor

Anasayfa » genel »
2017-01-31 13:53:45 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
FETÖ-PDY operasyonları kapsamında devletin el koyduğu Naksan’da atanan kayyumdan sonra sonra işler yoluna giriyor.
Gaziantep’te el konulan şirketlerden Naksan’da, TMSF’nin kayyum atamasının ardından işler rayına oturmaya başladı. Naksan Holding Genel Koordinatörü Av. Mahmut Birlik, görevi devraldıklarında bankaların kredi alacakları nedeniyle mevcut hesaplara bloke konulduğu, üretim yapacak ham maddesinin olmadığı, işçi ücretlerinin ödenmediği, çok sayıda firma, şahıs ve bankanın hacziyle karşı karşıya kaldığı bir durumdan bu problemlerin aşıldığı şirket durumundan çok daha iyi duruma getirdiklerini kaydetti.

"Bu değeri koruyacağız"
Genel Koordinatör Avukat Mahmut Birlik, şirket hakkında son günlerde basında yer alan haberlerin gerçekten uzak olduğunu söyleyerek, “Son günlerde holding ile ilgili basında yer alan haberler gerçeklerden uzak şekilde kaleme alınmıştır. Biz, bu haberlerin kötü niyetten değil eksik bilgiden kaynaklandığı kanaatindeyiz. Bu türden haberlerin, holdingin özellikle müşteriler nezdinde zorlukla yeniden tesis edilen itibarını olumsuz yönde etkileme ihtimali var. Bunu bertaraf etmek için, bir takım açıklamalar yapmakta fayda gördük" dedi.
Av. Mahmut Birlik, Naksan Holding’in mevcut durumu itibariyle 4 farklı sektörde 10 şirketinde çalışan 4 bin kişi ile faaliyetlerine devam ettiğini vurguladı. Birlik, "Her bir kurum kendi sektöründe lider pozisyonda olup, 2 şirketimiz ise İSO 500’de yer almaktadır. Direkt olarak yaklaşık 4 bin çalışana istihdam oluşturan grup, dolaylı olarak 20 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Holdingin toplam cirosunun yüzde 80’i plastik sektöründen elde edilmektedir. Şu anda plastik sektörü verileri incelendiğinde de Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik entegre plastik tesisinden birine sahip bir kurumdur. Bu bağlamda bizim önceliğimiz kamuya mal olmuş ve milli servet olarak gördüğümüz bu değerleri korumak ve daha da geliştirmek olacaktır. Ekip ve ekipmanımızla üretime odaklandık. Bunun için geldiğimiz günden beri her türlü aksiyonları aldık ve almaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Naksan daha da iyi olacak"
Birlik, yaşanan sürece rağmen 2017 yılında hedeflere ufak sapmalarla ulaşabileceklerini kaydetti. Birlik, "Bütün ürünlerimiz ve markalarımız müşterilerimiz tarafından tercih edilmekte ve sahip çıkılmaktadır. Elimizdeki mali veriler bize, grubun süreçten etkilendiğini ancak bunun üstesinden gelme kabiliyetinede sahip olduğunu ve gelecek dönemde de faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğini göstermektedir. Bizim temel gayemiz Naksan Holding ve bağlı şirketlerin faaliyetlerinin eskiden olduğu gibi bütün iş ortakları ve paydaşları ile birlikte herhangi bir kesintiye uğramadan sürdürülmesini mümkün kılmaktır. Tüm şirket çalışanları her zamanki gibi görevlerinin başında işlerine devam etmekte olup, yaşanan bu süreçte çalışanlarımız mağdur edilmemiştir. Bugün itibariyle tüm çalışanların maaşları ödenmiştir. Tüm banka kredi borçları yapılandırılmıştır. Finansal, yasal ve teknik sorunlar büyük ölçüde bertaraf edilmiş olup durmuş olan üretim yeniden başlatılmış ve tam hız sürdürülmektedir. Bahsettiğim gibi önceliğimiz grubun sürdürülebilir yapısını daha da güçlendirmek ve en önemlisi Gaziantep ve ülke ekonomisine katma değer oluşturmaktır" ifadelerini kullandı

"Geleceğe umutla bakıyoruz"
"Naksan Holding olarak geleceğe umutla bakıyoruz" diyen Birlik, “2017 yılının, bir önceki yıla göre daha olumlu ve daha iyi geçmesini bekliyoruz. Biz, moralimizi yüksek tutarak, 2016 yılının kayıplarını telafi etmek ve 2017 yılında ekonomimizi daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye, istihdam sağlamaya devam edeceğiz. 2016 yılında 15 Temmuz gibi hain bir darbe teşebbüsü ve işgal girişimiyle karşılaştık. Önemli badireler atlattık. Bu olumsuz süreçlere rağmen Naksan Holding’i tekrar ayağa kaldırmayı başardık. Amacımız daha güçlü bir Türkiye için çalışmak ve üretmektir” diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler